Armii Krajowej, Juszczakiewicza "Kornika", Kusocińskiego

>
<
Skala: + -
Obrót: °

Trudność: (Średnio: 3.8)

Porady do skrzyżowania

Komentarzy: 1 Do komentarzy
Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowania

Animacja: Kusocińskiego-AK-Juszczakiewicza

Skrzyżowanie o “łamanym pierwszeństwie przejazdu”.

Obowiązuje zasada, że pojazdy z dróg podporządkowanych (cienka linia i znak A-7) ustępują pierwszeństwa pojazdom zbliżającym się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako z pierwszeństwem (gruba linia i znak D-1). 
W przypadku kolizji torów ruchu pojazdów zbliżających się drogą z pierwszeństwem przejazdu – ustępujemy pierwszeństwa wg ogólnych zasad – czyli zbliżającemu się pojazdowi z prawej strony.
Przy kolizji torów ruchu pojazdów zbliżających się drogami  podporządkowanymi ustępujemy pierwszeństwa wg ogólnych zasad – czyli zbliżającemu się pojazdowi z prawej strony.

Jadąc zgodnie z przebiegiem oznakowanego pierwszeństwa musimy pokazywać kierunkowskazem ten zamiar, zachować szczególną ostrożność obserwując, czy wszyscy inni udzielają nam pierwszeństwa przejazdu.

Na tego typu skrzyżowaniach bardzo ważne jest dokładne stosowanie kierunkowskazu. Robimy to zawczasu i wyraźnie niezależnie od przebiegu drogi z pierwszeństwem przejazdu. 
Czyli jedziemy w lewo z lewym kierunkowskazem, w prawo z prawym kierunkowskazem a brak kierunkowskazu oznacza nasz zamiar jazdy na wprost.

Twoja przegladarka nie obsluguje Flash!

Przejście dla pieszych na ulicy Armii Krajowej

Dojeżdżając do skrzyżowania ulicą Armii Krajowej szczególna uwagę należy zwrócić na słabo widoczne przejście dla pieszych. O jego istnieniu ostrzeże nas znak:

Uwaga przejście dla pieszych - A-16

Ulica Kusocińskiego - uwaga ustąp

Ulica Kusocińskiego - uwaga ustąp

Wjeżdżając na skrzyżowanie od prawej strony ulicą Kusocińskiego - należy ustąpić pierwszeństwa. O tym jak biegnie ulica z pierwszeństwem dowiadujemy się z zamieszczonej pod znakiem A-7 tabliczki.


Ulica Juszczakiewicza - uwaga ustąp

Ulica Juszczakiewicza - uwaga ustąp

Na zdjęciu wjazd na skrzyżowanie ulicą płk. St, Juszczakiewicza.
Widzimy znak uwaga ustąp pierwszeństwa oraz tabliczkę informującą o przebiegu drogi z pierwszeństwem.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka