Od 1 stycznia 2016 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące przyznawania prawa jazdy.

Od 1 stycznia 2016 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące przyznawania prawa jazdy. Zmiany te raczej nie przypadną do gustu kursantom. 

 

Co się zmieni?

 

1Kierowcy, którzy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny, w okresie od 4 do 8 miesięcy od odebrania dokumentu, będą musieli ponownie zjawić się w WORD i odbyć szkolenie z zakresu wychodzenia z poślizgu.

Obowiązkowe trzygodzinne szkolenie (dwie godziny wykładów oraz godzina na placu manewrowym) najprawdopodobniej kosztować będzie 300 zł.

 

2W okresie próbnym (8 miesięcy po egzaminie) będzie móżna kierować wyłącznie pojazdem samochodowym oznakowanym z tyłu i z przodu nalepką z symbolem liścia klonowego.

 

3. W okresie próbnym świeżo upieczony kierowca będzie musiał z większą uwagą przyglądać się prędkomierzowi: na obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym - 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej - 100 km/h. 

 

4. Wyostrzeniu ulegnie także karanie za popełnione wykroczenia: Osoby, które w okresie próbnym (dwu letnim) popełniły dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, będą musiały odbyć dodatkowy kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. 
Trzecie wykroczenie lub przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji będzie skutkowało odebraniem prawa jazdy.
 
 
5. Jaka jest najszybsza droga do zdobycia prawa jazdy? Przeczytaj -> TUTAJ
 
 
 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka