Kolejne zamieszanie wokół nowego egzaminu na prawo jazdy!

Już miesiąc jak w ośrodkach egzaminowania obowiązują nowe zasady przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. 

O dramatycznie niskiej zdawalności nowych testów wiedzą już wszyscy zainteresowani tym tematem. W całym kraju przedstawia się ona podobnie: egzamin z oceną pozytywną kończy od 15 do 30 % zdających. 

Lawinowo spadła również liczba osób, które w ogóle podchodzą do egzaminu. Czy ta sytuacja ulegnie poprawie?

 

Jakby problemów było mało okazuje się, że dodatkową przeszkodą staje się tzw. profil kandydata na kierowcę. Wg. nowych przepisów podchodzić do egzaminu może jedynie osoba, która wcześniej otrzymała w starostwie taki profil.

 

W czym problem? Otóż system informatyczny dla wszystkich starostw przygotowała firma PWPW (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych). PWPW przygotowała również program do egzaminowania dla WORDów, ale jej ofertę wybrała zdecydowana mniejszość ośrodków egzaminowania. Aż 35 WORDów wybrało program do egzaminowania firmy ITS/Sygnity. Jaki jest dalszy przebieg zdarzeń można się już domyślać: PWPW chce pieniędzy za dostęp do ewidencji starostw od ośrodków z programem konkurencji. 

WORDy mają trudności z przeprowadzaniem egzaminów zgodnie z przepisami. Pierwszemu ośrodkowi egzaminowania juz skończyła się cierpliwość- WORD w Białej Podlaskiej przechodzi na system PWPW.

ITS prosi starostwa o wsparcie dla WORDów... Jak się to zakończy?

Szkoda, że na wojnie dwóch potężnych firm tracą młodzi ludzie chcący zrobić prawo jazdy.

 

Na naszym portalu nowe testy ONLINE już tu -->> NOWE TESTY NA PRAWO JAZDY 2013 ONLINE 

 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka