Czy obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodych kierowców musi być drogie ?

 

Gdy jako dziecko podróżujesz samochodem z rodzicami – wszystko zdaje się takie proste – wsiadasz i jedziesz. Schody zaczynają się gdy jako młody-dorosły zdasz test, uzyskasz prawo jazdy i masz pierwszy własny samochód – i co dalej ? Oprócz wlewania benzyny, corocznego badania technicznego – niezwykle ważnym obowiązkiem każdego kierowcy jest wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej – popularnie zwanego OC. To obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musi posiadać każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny.

Czy młody kierowca z jeszcze ciepłym prawem jazdy to postrach dróg, chodników, parkingów miast i wsi ? Oczywiście że nie – LECZ …Towarzystwa Ubezpieczeniowe szacują ryzyko na podstawie statystyk wypłacanych odszkodowań, które niestety są bezlitosne dla osób poniżej 25 roku życia lub świeżo po kursie jazdy, a połączenie tych dwóch parametrów to już mieszanka wybuchowa. Coroczne raporty publikowane m.in. na stronie policja.pl jednoznacznie wskazują, że to właśnie młodzi i niedoświadczeni kierowcy najczęściej powodują wypadki – co w bezpośredni sposób przekłada się na cenę ubezpieczenia całej grupy wiekowej.

Dotychczas by uniknąć płacenia wysokiej składki młodzi użytkownicy dróg decydowali się na ustanowienie właścicielem swojego auta kogoś z bliskich, najlepiej osoby w średnim wieku i z dużym doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów. Owszem, przynosiło to spodziewaną korzyść lecz rozwiązanie to posiadało dwa główne minusy: młody człowiek nie figurując na polisie tracił prawo do nabywania własnych zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia oraz w razie spowodowania szkody przez młodego kierowcę – niewinny „użyczający” zniżek w następnym roku otrzymywał srogą podwyżkę składki na każdy pojazd, którego był właścicielem.

Co zatem się zmieniło? Dzięki dużej skali klientów uzyskaliśmy od dwóch wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych pierwszą w Polsce ofertę ubezpieczenia skierowaną do młodych i niedoświadczonych kierowców, bez zwyżek za zwiększone ryzyko. Nasza oferta wyśrodkowuje cenę do poziomu akceptowalnego dla młodego kierowcy nie zmuszając go do stosowania niewygodnych rozwiązań. Sprawdź składkę OC dla Ciebie a cena pozytywnie Cię zaskoczy.

 

Aby poznać cenę ubezpieczenia OC wystarczy kliknąć przycisk KUP TERAZ na naszym Fanpage „Ubezpiecz Auto
OC4U potwierdzić zapoznanie się z klauzulą informacyjną i wprowadzić swoje dane.
Polub nasz Fanpage
zadawaj pytania i polecaj znajomym.
Wysoki standard ochrony zapewniony jest przez jedno z dwóch renomowanych Towarzystw Ubezpieczeniowych STU ERGO Hestia S.A. bądź InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group w zależności od atrakcyjności oferty dla konkretnego kierowcy.
 
Anna Płaczkowska
AS UBEZPIECZENIA-FINANSE Sp. z .o.o

 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka