Egzamin na prawo jazdy

WORD Częstochowa. Jakie opinie?

Interesuje Cię egzamin państwowy i szkolenie dla kierowców w WORD Częstochowa?
Na egzamin można zapisać się osobiście w ośrodku (godziny otwarcia można odnaleźć na stronie internetowej), przez telefon lub Internet.
Zapisy na egzamin online odbywają się poprzez platformę Info-car. W celu dopełnienia formalności konieczne jest wpłacenie odpowiedniej kwoty na podany nr konta bankowego. Ile się czeka na egzamin? Wolne terminy są zależne od sezonu.
W każdej chwili może zwolnić się termin, a wtedy czas oczekiwania na egzamin jest krótszy.

Jak zdać egzamin w WORD Częstochowa?

Egzamin teoretyczny składa się z pytań, o różnym poziomie trudności. Aby go zdać należy uzyskać 68 punktów na 74. Spróbuj zdać test na prawo jazdy na Zdamyto!
Egzamin praktyczny polega na wykonywaniu zadań podczas jazdy. Osoby podchodzące do niego z pewnością zastanawiają się na co uważać. Najczęściej popełnianymi błędami są, na przykład, niezatrzymywanie się na znaku „STOP” czy nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu.
W trakcie egzaminu niektórym pomaga rozmowa z drugą osobą, ale czy rozmawiać z egzaminatorem? Jeśli wyraża on chęć to jak najbardziej, jednak nie każdy jest skłonny do wymiany zdań.

Jakie pojazdy oferuje WORD Częstochowa?

Ośrodek raz na jakiś czas organizuje tzw. dzień otwarty. Można wtedy zapoznać się z pojazdami i podejść do próbnego egzaminu na placu manewrowym. Jest to świetna okazja do zobaczenia jacy są egzaminatorzy pracujący w danym WORDzie.
Informacje na temat wydarzeń można odnaleźć na stronie internetowej. Tam też pojawia się BIP i przetargi oraz można zdobyć kontakt do ośrodka.

Pojazd egzaminacyjny dla kat B w WORD Częstochowa to obecnie (kwiecień 2023) Suzuki Swift.


Jak zrezygnować z umówionego terminu?

Rezygnacja z egzaminu polega na złożeniu odpowiedniego wniosku (druki do pobrania są dostępne na stronie internetowej) minimum 2 dni przed wyznaczonym terminem, chyba że dyrektor WORDu zadecyduje inaczej, na przykład w przypadku sytuacji losowej. Po rozpatrzeniu wniosku następuje zwrot pieniędzy, wpłaconych na konto bankowe ośrodka.

Jak dojechać do WORD Częstochowa?

Dojazd do WORD Częstochowa jest możliwy komunikacją miejską. Najbliżej ośrodka jest zlokalizowany przystanek autobusowy Hallera 02. W pobliżu instytucji znajdują się ulice Legionów i Generała Józefa Hallera, będące częścią trasy egzaminacyjnej.

Przed wyborem ośrodka warto zapoznać się z opiniami na jego temat i rankingiem zdawalności.