Polecane szkoły jazdy

Porady dla tego Ośrodka

Wyjazd z WORD Bytom - film

Film z rejonu egzaminacyjnegoZobacz film i posłuchaj wskazówek instruktora - tak wygląda początek egzaminu - wyjazd z placu manewrowego. Zobacz również animację ruchu pojazdów!

Skrzyżowanie ulic: Zejera, Dąbrowskiej i Zwycięstwa - film

Film z rejonu egzaminacyjnegoJadąc o strony Zwycięstwa lub Dąbrowskiej musimy pamiętać o dwukrotnym... Zobacz to na filmie, posłuchaj porady, przeczytaj wskazówki.

Zmiana kierunku jazdy w lewo - Ul. Schwalenberga

Film z rejonu egzaminacyjnegoZobacz film i posłuchaj instruktora - przejazd Ul. Schwalenberga w Ul. Męczeników Oświęcimskich. Podczas wykonywania skrętu w lewo należy uważać aby nie najechać...

Skrzyżowanie ulicy Łokietka z Drzewną - film i wskazówki

Film z rejonu egzaminacyjnegoNa Drzewnej - pas postoju - nie korzystajmy z niego wykonując manewr zmiany kierunku jazdy w prawo - jak na filmie. Posłuchaj porady instruktora w całości.

Szymały / Unii Europejskiej - film

Film z rejonu egzaminacyjnegoZmiana kierunku jazdy w lewo - Ulica Szymały jest drogą jednokierunkową więc zajmujemy pas skrajnie lewy. Koniecznie musimy się zatrzymać przed linią P-12. Posłuchaj porady na filmie. 

Film - Strzelców Bytomskich - Wojciechowskiego

Film z rejonu egzaminacyjnegoZmiana kierunku jazdy w prawo z ulicy Strzelców Bytomskich - w ulicę Wojciechowskiego - zobacz przejazd przez skrzyżowanie i posłuchaj instruktora.

film Objazdowa - STOP - Sikorskiego

Film z rejonu egzaminacyjnegoKoniecznie musimy zatrzymać pojazd przed linią wyznaczającą zatrzymanie czyli P-12 - zobacz to na filmie, posłuchaj instruktora.

Zmiana kierunku jazdy w lewo - w ulicę Narutowicza

Film z rejonu egzaminacyjnegoZanim wjedziemy na ulicę Narutowicza musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdom szynowy... Zobacz to na filmie.

Sikorskiego - zmiana kierunku jazdy w lewo - Strzelców Bytomskich

Film z rejonu egzaminacyjnegoSygnalizacja S-1 na skrzyżowaniu... Zobacz film i posłuchaj instruktora.

Przejazd kolejowy na ulicy Łokietka

Film z rejonu egzaminacyjnegoPrzejazd ten został oznakowany znakami B-20 "stop" i G-3 "krzyż św. Andrzeja... zobacz to na filmie, zapoznaj się ze wskazówkami instruktora. 

Porady / komentarze instruktora

Animacja: Schwallenberga-Lipoka-Kużaja-Gwarków

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaPrzy tej ilości blisko siebie położonych skrzyżowań bardzo ważne jest dokładne stosowanie kierunkowskazów – „zawczasu i wyraźnie” tzn tak aby nie wprowa...

Animacja: Zejera-Dąbrowskiej

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaLinie obowiązkowych zatrzymań wraz z napisem i znakiem pionowym STOP.Ulica Zwycięstwa jest jednokierunkowa.Jadąc w prawo pod tunel musimy dwukrotnie wyk...

Animacja: Objazdowa - WORD Bytom

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaSkrzyżowanie z sygnalizacją świetlną – stosujemy się do ogólnych zasad, ewentualne zatrzymywania się robimy przed liniami warunkowego zatrzymania złożonyc...

Ulica Nieznanego Żołnierza

Ulica Nieznanego Żołnierza Na zdjęciu widoczny wjazd na skrzyżowanie z ulicą Kużaja.

Wjazd na drogę bez przejazdu

Wjazd na drogę bez przejazduOznacza, że droga za skrzyżowaniem po stronie wskazanej na znaku jest drogą bez przejazdu ( Gierymskiego ).

Ulica Kużaja

Ulica KużajaNa zdjęciu jadąc ulicą Kużaja zbliżamy się do skrzyżowania z Gierymskiego.

Ulica Gajdasa

Ulica GajdasaNa zdjęciu widok na skrzyżowanie z Długą.

Długa - znaki poziome

Długa - znaki poziomeNa zdjęciu widoczna strzałka naprowadzająca na ulicy Długiej.Strzałka naprowadzająca oznacza nakaz wjazdu na sąsiedni pas ruchu. 

Wylot ulicy Unii Europejskiej

Wylot ulicy Unii Europejskiej Na zdjęciu widok z ulicy UE w kierunku skrzyżowania z Długą.

Ulica Długa

Ulica DługaW celu skręcenia w ulicę UE zjeżdżamy na prawy pas.

Unii Europejskiej - Uwaga ustąp pierwszeństwa

Unii Europejskiej - Uwaga ustąp pierwszeństwaZnak "Ustąp pierwszeństwa". Jak się zachować dojeżdżając do skrzyżowania?Znak A-7 "Ustąp pierwszeństwa" ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem przejazdu. A...

Dojazd do skrzyżowania

Dojazd do skrzyżowaniaJeżeli chcemy skręcić w ulicę Łokietka musimy zająć lewy pas, który zaczyna się zaraz za przejściem dla pieszych.