PORD Gdynia. Jakie opinie?

PORD Gdynia to miejsce, w którym można podejść do egzaminu na prawo jazdy. PORD Gdynia nazywany jest często potocznie WORD Gdynia.

Na egzamin na prawo jazdy można zapisać się osobiście w ośrodku, przez telefon lub internetowo. Zapisy na egzamin online odbywają się na platformie Info-car. Należy zalogować się na swoje konto, wybrać dogodny termin i wpłacić odpowiednią kwotę na podany nr konta bankowego. Wolne terminy zależą od sezonu. Czas oczekiwania na egzamin może ulec skróceniu, gdy ktoś zrezygnuje.

Instruktor Grzegorz Wójcik podpowiada co zabrać na egzamin państwowy.

Osoby podchodzące do egzaminu zapewne zastanawiają się w jaki sposób zdać każdą część – teoretyczną i praktyczną.
W głowie pojawiają się pytania na co uważać i czy rozmawiać z egzaminatorem. Egzamin teoretyczny składa się z puli pytań zamkniętych. Aby go zdać należy uzyskać minimum 68 punktów na 74. Z kolei praktyczny polega na wykonywaniu poleceń egzaminatora. Należy uważać na najczęściej popełniane błędy, jak na przykład nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Na drugie pytanie nie ma oczywistej odpowiedzi, gdyż nie każdy egzaminator jest skory do rozmów.
Jak poznać najnowsze opinie z PORD Gdynia? Porozmawiaj z osobami, które kilka dni temu miały swoje terminy egzaminów. Dołącz do największej grupy na fb, gdzie ludzie pomagają sobie podejść do egzaminu bez stresu.

Jakie pojazdy oferuje zdającym PORD Gdynia?

Osoby decydujące się na przystąpienie do egzaminu mają do dyspozycji takie pojazdy, jakie aktualnie są wymienione na oficjalnej stronie PORD Gdynia.
Aktualnie na stan z marca 2023 są to następujące pojazdy:

Honda CB650R dla kat. A, Honda CB125R dla kat. A1, Honda CB500F dla kat. A2,

Romet Router WS50 dla kat. AM, Romet RXL dla kat. AM (78),

KIA RIO dla kat. B,

PEUGEOT EXPERT TRAVELLERPRZYCZEPA CIĘŻAROWA TYP W2 dla kat. B kod 96,

DAF LF 260 FA kat. C + PRZYCZEPA CIĘŻAROWA KONAR JG2 D280 kat. C+E,

Autosan A1010T Lider dla kat. D,

KIA RIO dla kat. B z automatyczną skrzynią biegów.

Raz na jakiś czas WORDy organizują tzw. dzień otwarty dlatego można wtedy podejść do egzaminu próbnego. Chętni mają do dyspozycji pojazdy oraz plac manewrowy zatem warto pojawić się w swoim WORD.
Jest to również okazja do zobaczenia jacy są egzaminatorzy, ponieważ informacje na temat najbliższych wydarzeń można odnaleźć na stronie internetowej ośrodka.
Tam też można obserwować pojawiające się aktualności, przetargi, przejrzeć BIP, sprawdzić godziny otwarcia czy zdobyć kontakt do WORDu.

Rezygnacja z egzaminu, a zwrot pieniędzy

Z egzaminu można zrezygnować, gdy do wyznaczonej daty pozostały minimum 2 dni, chyba że dyrektor zadecyduje inaczej (dotyczy to sytuacji losowych).
W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek (druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej WORDu). Zwrot pieniędzy wpłaconych na konto bankowe ośrodka otrzyma się po jego rozpatrzeniu.

Spróbuj zdać test na prawo jazdy korzystając ze Zdamyto.

Jak dojechać?

Dojazd do WORD Gdynia jest możliwy komunikacją miejską. W pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy Gdynia Grabówek oraz przystanek autobusowy Morska-Estakada 04.
W pobliżu ośrodka przebiegają między innymi ulice Opata Hackiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego, stanowiące część trasy egzaminacyjnej.
Jeśli zastanawiasz się czy PORD Gdynia to dobry wybór warto zapoznać się z rankingiem zdawalności oraz zapoznać się z opiniami na jego temat.