PORD Gdańsk. Kiedy wolne terminy?

Do egzaminu w PORD Gdańsk (czasem potocznie WORD Gdańsk) można podejść po zapisaniu się na niego osobiście, przez telefon lub Internet. Zapisy na egzamin online odbywają się na platformie Info-car. Konieczne jest posiadanie tam własnego profilu oraz uiszczenie opłaty na podany nr konta bankowego.
Wolne terminy zależą od sezonu, ale często zdarza się, że termin się zwalnia i czas oczekiwania na egzamin ulega skróceniu.

Egzamin państwowy w PORD Gdańsk – jak zdać?

Państwowy egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części. Egzamin teoretyczny polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania zamknięte o różnym poziomie trudności, dlatego musisz wiedzieć, że należy uzyskać minimum 68 punktów na 74. Egzamin praktyczny polega na wykonywaniu poleceń egzaminatora. Dla wielu osób jest to sytuacja stresująca, a rozmowa może pomóc, ale czy rozmawiać z egzaminatorem? To zależy od niego, nie każdy jest skory do wymiany zdań.

Najczęściej popełniane błędy. Na co uważać?

Część teoretyczna wymaga znajomości przepisów ruchu drogowego. Większym wyzwaniem jest egzamin praktyczny. Najczęściej popełnianymi błędami są, między innymi, niezatrzymywanie się na znaku „STOP” i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Jeżeli chcesz poznać opinie na temat egzaminatorów z PORD Gdańsk to warto dołączyć do największej grupy na facebooku.

Czy z egzaminu można zrezygnować?

Rezygnacja z egzaminu jest możliwa, jeśli pozostały do niego minimum 2 dni. Zasada ta nie obowiązuje, gdy dyrektor WORDu podejmie inną decyzję.
Wymagane jest złożenia odpowiedniego wniosku (druki do pobrania można znaleźć na stronie internetowej ośrodka). Zwrot pieniędzy wpłaconych na konto bankowe WORDu nastąpi po jego rozpatrzeniu, ale kwotę można również pozostawić na poczet egzaminu w innym terminie.

Jakie pojazdy w PORD Gdańsk?

Pojazdy można zobaczyć podczas tzw. dnia otwartego, gdzie można także sprawdzić jacy egzaminatorzy pracują w WORD Gdańsk. W trakcie odbywają się egzaminy próbne na placu manewrowym.
Najbliższy termin wydarzenia zostanie ogłoszony na stronie internetowej ośrodka, gdzie pojawiają się aktualności, BIP oraz przetargi. Często na stronie internetowej zainteresowani egzaminem sprawdzają także godziny otwarcia WORDu.

Jak dojechać i gdzie przebiega trasa egzaminacyjna?

Trasa egzaminacyjna zazwyczaj przebiega w pobliżu ośrodka i obejmuje pobliskie ulice. Do WORD Gdańsk można dojechać kierując się na przystanek autobusowy Równa 01. Nieco dalej znajdują się przystanki: Gościnna 03, Gościnna 01, Sandomierska 02.