Nowe pytania na egzaminie już w lutym 2022?

Z pewnością każdy kursant śledzi zmiany w przepisach jak również zmiany w bazie egzaminacyjnej. Dla wyjaśnienia wszystkie pytania są obecnie jawne i publikowane na stronie ministerstwa. Niewątpliwie jednak zdarza się kilka razy w roku iż Komisja ds. Weryfikacji i Rekomendacji Pytań modyfikuje bazę oraz dodaje kolejne pytania. Czy nowe pytania na egzaminie pojawią się w lutym 2022? Prawdopodobnie niewielka zmiana będzie miała miejsce już pod koniec stycznia lub właśnie w lutym. Wnioskując z pozyskanych przez ZdamyTo informacji pojawią się nowe zagadnienia na tzw. teorii. Istotnie możesz poznać te pytania już teraz! Oczywiście nie jest to nic trudnego, sprawdź poniżej jak to zrobić.

Gdzie znaleźć nowe pytania na Zdamyto?

Zdamyto.com => zakładka NAUKA => wybierz tylko NAJNOWSZE

Bez wątpienia warto zwrócić szczególną uwagę na działy dotyczące szczególnej ostrożności oraz te dotyczące przejścia dla pieszych.

Przykładowe nowe pytania

1. Czy w tym miejscu wolno Ci się zatrzymać przy lewej krawędzi jezdni?

Prawidłowa odpowiedź: NIE
Uzasadnienie:
Oczywiście nie można się zatrzymać w tym miejscu. Zwróć uwagę na linię ciągłą wyznaczającą krawędź jedni! Zabrania się zatrzymania pojazdu na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni.

2. Czy za tym znakiem masz obowiązek włączyć światła awaryjne, aby sygnalizować postój uszkodzonego pojazdu?

Prawidłowa odpowiedź: TAK
Uzasadnienie:
Tak. Z pewnością kierujący pojazdem jest obowiązany sygnalizować postój pojazdu silnikowego lub przyczepy z powodu uszkodzenia lub wypadku na obszarze zabudowanym w razie postoju na jezdni w miejscu, w którym zatrzymanie jest zabronione. Reasumując widzimy tu znak zakazu więc należy taki postój sygnalizować.

3. Czy kierując pojazdem w strefie zamieszkania masz obowiązek stale zachowywać szczególną ostrożność?

Prawidłowa odpowiedź: NIE
Uzasadnienie:
Nie! W strefie zamieszkania wystarczy ostrożność. 
Szczególną ostrożność należy zachować w ściśle określonych przez prawo o ruchu drogowym sytuacjach np: wyprzedzanie, włączenie się do ruchu. Ze względu na to musisz nauczyć się rozróżniać sytuacje w których należy zachować szczególną ostrożność, a kiedy wystarczy zwykła ostrożność. Godne uwagi jest to, że wszystkie te sytuacje na przykładach opisane zostały w ekursie Zdamyto. 

Wybierz tryb NAUKA na Zdamyto.com lub w aplikacji i zapoznaj się z działem numer 15 „Znaczenie zachowania szczególnej ostrożności w stosunku do innych użytkowników drogi, wysiadanie z pojazdu, zabezpieczenie pojazdu”

4. Czy w tej sytuacji przejeżdżając obok przystanku autobusowego musisz zachować szczególną ostrożność?

Prawidłowa odpowiedź: NIE
Uzasadnienie:
Nie! W tej sytuacji wystarczy ostrożność. Przejeżdżanie obok przystanku autobusowego nie jest sytuacją zmuszającą Cię do zachowania szczególnej ostrożności.

5. Czy w tej sytuacji, podczas wymijania pojazdu do nauki jazdy masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?

Prawidłowa odpowiedź: TAK
Uzasadnienie:
Tak, podczas wymijania pojazdu do nauki jazdy masz obowiązek zachować szczególną ostrożność. Z pewnością w widocznej sytuacji wymijasz pojazd nauki jazdy.

6. Czy w tej sytuacji zbliżasz się do przejazdu dla rowerzystów i przejścia dla pieszych?

Prawidłowa odpowiedź: NIE
Uzasadnienie:
Nie! Widoczny znak „przejście dla pieszych” stosuje się w celu oznaczenia miejsca przeznaczonego do przechodzenia pieszych w poprzek drogi, nie mówi o przejeździe dla rowerzystów. Dalej widać z kolei znak informacyjny, który wskazuje miejsce, gdzie zaczyna się droga przeznaczona dla rowerzystów. 

7. Czy w tej sytuacji, zbliżając się do przejazdu kolejowego, masz obowiązek zatrzymać pojazd przed znakiem STOP?

Prawidłowa odpowiedź: NIE
Uzasadnienie:
Nie! Miejsce zatrzymania przed przejazdem kolejowym w tej sytuacji wyznacza Krzyż Św. Andrzeja. Nie zatrzymujemy się tutaj przed znakiem STOP. 

Jak szybko zaktualizować bazę w aplikacji Zdamyto? Nowe pytania na egzaminie w lutym 2022.

Jak pobrać nowe pytania? Na koniec pokażemy Ci jak zobaczyć nowe pytania na egzaminie, które pojawią się w lutym 22. W testach online baza aktualizuje się automatycznie i nic nie musisz robić. Jeśli korzystasz z naszej aplikacji, to po zaktualizowaniu jej do najnowszej wersji (PROD.0201) należy nowe pytania pobrać na smartfon. Poprzednio opisaliśmy już szybką metodę przy okazji zmian w bazie z grudnia. Jeżeli nie widzisz automatycznej aktualizacji wystarczy zastosować poniższą metodę.

1) Prosimy wejść do USTAWIENIA – zakładka na pierwszej stronie;
2) Odszukać pole na wpisanie kodu serwisowego;
3) Wpisać kod 8889999 w celu odblokowania działania kodów;
4) Następnie wpisać kod 2001122 ;
5) Wejść w PROFIL i kliknąć ODŚWIEŻ – powinna wymusić pobieranie od nowa.

Wydaje się, że najnowsze pytania nie będą należały do najtrudniejszych w puli pytań egzaminacyjnych, a wręcz przeciwnie ze względu na charakterystyczne zdjęcia (np. w zimowej aurze) zostaną łatwiej zapamiętane. Warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest systematyczna i cierpliwa nauka wg. działów tematycznych, a dopiero potem ćwiczenie za pomocą zestawów egzaminacyjnych.