Jak długo ważny jest egzamin teoretyczny?

Jak długo ważny jest egzamin teoretyczny na prawo jazdy? Kursanci często pytają o ważność egzaminu teoretycznego. Czy wiesz, że poprzednio testy na prawo jazdy zdane w WORD były ważne 6 miesięcy? Bezsprzecznie, na szczęście dla wszystkich obecnych kursantów w 2014 roku zostało zniesione ograniczenie ważności egzaminu teoretycznego na prawo jazdy i aktualnie jest on ważny bezterminowo.

Ile ważne są testy na prawo jazdy?

Raz zdany egzamin teoretyczny czyli po prostu testy na prawo jazdy w WORD istotnie zapewniają spokój. Niewątpliwie kursanci nie muszą niepokoić się terminem ważności egzaminu. Wielu kursantów, którzy z niepowodzeniem podchodzą do części praktycznej zaczyna martwić się tym, że będą musieli za jakiś czas powtarzać także teorię. Przede wszystkim kandydaci na kierowców, którzy na dłuższy czas porzucili proces zdawania i aktualnie wrócili z planem zdobycia uprawnień zastanawiają się czy muszą podchodzić do testów na nowo. Sporo takich pytań pada na największej grupie na fb zrzeszającej kursantów. Istotnie nie muszą tego robić jeżeli zdali egzamin z teorii przed sierpniem 2014 roku.

Jak długo jest ważny egzamin teoretyczny na kat. B?

Podobnie do innych egzaminów teoretycznych testy na najbardziej popularną kategorię czyli B są ważne obecnie bezterminowo.

Co zyskujesz w związku z zapisem o bezterminowej ważności raz zdanych testów?

Godne uwagi jest to, że możesz podejść do testów w WORD w dowolnym czasie. Nie musisz martwić się tym, żeby w szybkim terminie zaliczyć kolejno praktykę. Ze względu na tak korzystne przepisy do teorii można przygotować się samodzielnie w domu. Przydatnym narzędziem do takiej nauki jest ekurs. Następnie można zdać egzamin w WORD i dopiero wtedy zapisać się na kurs praktyczny w szkole jazdy. Co ważne nie ma presji czasu, żeby taki kurs praktyczny ukończyć w wyznaczonym terminie. W rezultacie nie ma też czasowej presji aby zdać egzamin z praktyki.

Załóżmy, że kursant chce uczyć się przepisów i teorii w okresie zimowym, a planuje zdawać na wiosnę. Nie ma takiego problemu ponieważ jeżeli już zaliczy testy w WORD może ze spokojem kontynuować naukę jazdy.

Reasumując aktualne zasady egzaminowania, po raz zdanym egzaminie z teorii prawa jazdy zapewniają komfort dla zdających. Testy egzaminacyjne są ważne bezterminowo.