Ile jest pytań na prawo jazdy?

Ile naprawdę jest pytań na prawo jazdy? Wydaje się, że liczba pytań w bazie egzaminacyjnej jest objęta tajemnicą, a każde źródło mówi dosłownie innego?

Nie daj się zwieść plotkom powtarzanym przez znajomych i niesprawdzonym informacją na nie rzetelnych stronach. Przede wszystkim należy wiedzieć, że baza pytań jest już od kilku lat zupełnie jawna. Całość bazy na swojej stronie internetowej publikuje Ministerstwo. Bez wątpienia każdy zainteresowany może więc pobrać arkusz kalkulacyjny z podanego źródła i samemu zweryfikować liczbę pytań.

Ile pytań zawiera oficjalny plik pobrany od Ministerstwa Infrastruktury? Najnowszy plik, dotowany na czerwiec 2021 liczy 3531 pytań. Do wyjaśnienia dodajmy iż jest to liczba wszystkich pytań, na wszystkie kategorie prawa jazdy.

Skąd takie rozbieżności w podawanej liczbie pytań?

Część osób ulega pomyłce i sądzi, że pytań na prawo jazdy jest ponad jedenaście tysięcy! Dlaczego? Ponieważ oficjalna numeracja pytań w bazie sięga aż liczby 11402. Kursant, który widzi taki numer w rezultacie zakłada, że ma do czynienia z tak rozbudowaną bazą pytań. Niewątpliwie mylące może być także to, że faktyczna liczba zmienia się dla zainteresowanych poszczególnymi kategoriami prawa jazdy. W wyniku tego dla kandydatów na prawo jazdy kat. B jest więcej pytań w bazie niż dla np. dla kat. T.

Należy także zwrócić uwagę iż obecnie w internecie znajduje się wiele amatorskich stron, które oferują testy na prawo jazdy? Takie aplikacje czy strony często używają haseł reklamowych w tonie: „największa baza pytań tylko u nas”. W rzeczywistości w tych miejscach możemy trafić na nieaktualną i bazę pytań, z inną liczbą. Dlatego warto korzystać z wydawców, którzy współtworzą oficjalną bazę. Lista tych podmiotów także jest widoczna na podanej wcześniej stronie MI. ZdamyTo oczywiście znajduje się na tej liście co jest gwarantem rzetelnej bazy pytań w materiałach.

Ile jest pytań egzaminacyjnych w bazie Zdamyto?

Ze względu na to iż Zdamyto jest autorem pytań w z egzaminów w WORD każdy użytkownika portalu/aplikacji może być pewnym, że ma dostępne wszystkie pytania z bazy. Aktualizacja bazy pytań na Zdamyto często pojawia się nawet szybciej niż na oficjalnej stronie Ministerstwa. W związku z tym nie trzeba szukać testów w innych źródłach i uczyć się z różnych programów.

Ile jest pytań na kat. b?
Po ostatniej aktualizacji z lipca 2021 w bazie Zdamyto dla kat B było 3007 pytań.

Jak zdać teorię na prawo jazdy 2021? Czy faktycznie jest tak istotne ile jest pytań na prawo jazdy?

Czy fascynacja liczbą pytań jest słuszna? Przede wszystkim warto mieć pewność, że korzystamy z właściwym materiałów. Spokój psychiczny i pewność, że żadne pytanie nie zaskoczy nas na egzaminie jest istotne. Zdanie teorii wcale nie musi być takie trudne! Zobacz i poznaj najskuteczniejszą metodę przygotowania do egzaminu teoretycznego.