Czy podczas postoju uszkodzonego pojazdu na drodze twardej poza obszarem zabudowanym musisz pozostawić włączone światła mijania?

Plik: 5340 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Nie, w takiej sytuacji przepisy nie nakazują włączać świateł mijania.

Podstawa prawna:

Art. 50 ust. 2 pkt. 2a Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 380 (70%) 165 (30%) 545
2020-07 1718 (73%) 621 (27%) 2339
2020-06 1753 (72%) 686 (28%) 2439
2020-05 279 (75%) 94 (25%) 373
2020-04 108 (74%) 37 (26%) 145
2020-03 582 (70%) 254 (30%) 836
2020-02 1126 (60%) 736 (40%) 1862
2020-01 1191 (60%) 791 (40%) 1982
2019-12 822 (59%) 569 (41%) 1391
2019-11 1157 (59%) 801 (41%) 1958
2019-10 1214 (60%) 803 (40%) 2017
2019-09 1265 (60%) 856 (40%) 2121
2019-08 1417 (62%) 854 (38%) 2271
2019-07 1495 (60%) 988 (40%) 2483
2019-06 1252 (61%) 796 (39%) 2048
2019-05 1455 (61%) 934 (39%) 2389
2019-04 1341 (60%) 905 (40%) 2246
2019-03 1672 (60%) 1106 (40%) 2778
2019-02 1573 (60%) 1040 (40%) 2613
2019-01 1615 (60%) 1066 (40%) 2681
Łącznie 23415 (62%) 14102 (38%) 37517

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Ogólne zasady określające zachowanie kierowcy w momencie awarii lub wypadku, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Zachowanie w momencie awarii
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.