Czy w przedstawionej sytuacji skręcając w prawo masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu?

Plik: 6693 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Podstawa prawna:

art. 26 ust. 2 Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym z późniejszymi zmianami

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 585 (98%) 14 (2%) 599
2020-07 2547 (98%) 49 (2%) 2596
2020-06 2882 (99%) 37 (1%) 2919
2020-05 406 (98%) 8 (2%) 414
2020-04 179 (99%) 2 (1%) 181
2020-03 1247 (98%) 29 (2%) 1276
2020-02 0 (-%) 0 (-%) 0
2020-01 357 (86%) 56 (14%) 413
2019-12 218 (85%) 39 (15%) 257
2019-11 292 (83%) 59 (17%) 351
2019-10 311 (84%) 59 (16%) 370
2019-09 347 (83%) 73 (17%) 420
2019-08 427 (84%) 79 (16%) 506
2019-07 449 (82%) 97 (18%) 546
2019-06 321 (82%) 69 (18%) 390
2019-05 393 (84%) 73 (16%) 466
2019-04 352 (83%) 70 (17%) 422
2019-03 452 (84%) 88 (16%) 540
2019-02 447 (86%) 73 (14%) 520
2019-01 433 (85%) 78 (15%) 511
Łącznie 12645 (92%) 1052 (8%) 13697

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Zachowanie wobec pieszego, wobec osoby o ograniczonej możliwości poruszania się

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Zachowanie wobec pieszego
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.