Czy w tej sytuacji, parkując samochodem ciężarowym na drodze, masz obowiązek włączyć światła pozycyjne lub postojowe?

Plik: 4965 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Jest po zmierzchu i droga jest nieoświetlona. Masz obowiązek włączyć światła pozycyjne lub postojowe.

Podstawa prawna:

Art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137, z późn zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 9 (64%) 5 (36%) 14
2020-07 14 (100%) 0 (0%) 14
2020-06 3 (60%) 2 (40%) 5
2020-05 50 (96%) 2 (4%) 52
2020-04 34 (97%) 1 (3%) 35
2020-03 315 (96%) 13 (4%) 328
2020-02 3 (100%) 0 (0%) 3
Łącznie 428 (95%) 23 (5%) 451

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Dodatkowe pytania uzupełniające - cz. 5.

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Używanie świateł zewnętrznych
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.