Czy włączając się do ruchu masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się poza przejściem dla pieszych?

Odpowiedź:

Uzasadnienie:

Tak, włączając się do ruchu masz obowiązek ustąpić każdemu uczestnikowi ruchu.

Podstawa prawna:

Art. 17 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 515 (84%) 97 (16%) 612
2020-07 2209 (90%) 253 (10%) 2462
2020-06 2299 (89%) 284 (11%) 2583
2020-05 398 (90%) 45 (10%) 443
2020-04 144 (97%) 5 (3%) 149
2020-03 1054 (95%) 52 (5%) 1106
2020-02 1493 (100%) 0 (0%) 1493
2020-01 1594 (86%) 261 (14%) 1855
2019-12 1138 (87%) 166 (13%) 1304
2019-11 1570 (86%) 248 (14%) 1818
2019-10 1619 (86%) 257 (14%) 1876
2019-09 1723 (87%) 260 (13%) 1983
2019-08 1792 (86%) 301 (14%) 2093
2019-07 1987 (86%) 333 (14%) 2320
2019-06 1671 (85%) 299 (15%) 1970
2019-05 1814 (85%) 315 (15%) 2129
2019-04 1813 (86%) 294 (14%) 2107
2019-03 2230 (87%) 327 (13%) 2557
2019-02 2020 (86%) 331 (14%) 2351
2019-01 2081 (86%) 343 (14%) 2424
Łącznie 31164 (87%) 4471 (13%) 35635

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Włączanie się do ruchu, skrzyżowania równorzędne

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Włączanie się do ruchu
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.