W którym z wymienionych przypadków wymagane jest zezwolenie na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób?

Plik: 5851 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Przy wykonywaniu przewozów okazjonalnych.
  • B Przy wykonywaniu przewozów regularnych.
  • C Przy wykonywaniu przewozów wahadłowych.

Uzasadnienie:

Zezwolenie na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób jest wymagane przy wykonywaniu przewozów regularnych.

Podstawa prawna:

Art. 18 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2 i 3 Ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. z 2007 r. Nr 125 poz. 874 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 18 (55%) 15 (45%) 33
2020-07 119 (91%) 12 (9%) 131
2020-06 237 (97%) 7 (3%) 244
2020-05 26 (93%) 2 (7%) 28
2020-04 80 (99%) 1 (1%) 81
2020-03 391 (98%) 6 (2%) 397
2020-02 1 (100%) 0 (0%) 1
Łącznie 872 (95%) 43 (5%) 915

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Dokumenty dotyczące pojazdu i transportowe, wymagane w krajowym i międzynarodowym przewozie rzeczy i osób

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wymagne dokumenty
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.