Kiedy kierując autobusem masz obowiązek przełączyć światła drogowe na światła mijania?

Plik: 5834 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Gdy z przeciwka nadjeżdża inny pojazd.
  • B Gdy zaczyna padać deszcz.
  • C Gdy wjeżdżasz na obszar zabudowany.

Uzasadnienie:

Światła drogowe oślepiają kierowców jadących z przeciwnej strony, dlatego gdy kierowca widzi nadjeżdżający pojazd ma obowiązek przełączyć światła drogowe na światła mijania.

Podstawa prawna:

art. 51 ust 3 upord

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 22 (85%) 4 (15%) 26
2020-07 57 (86%) 9 (14%) 66
2020-06 110 (93%) 8 (7%) 118
2020-05 20 (100%) 0 (0%) 20
2020-04 34 (92%) 3 (8%) 37
2020-03 154 (94%) 9 (6%) 163
2020-02 1 (100%) 0 (0%) 1
Łącznie 398 (92%) 33 (8%) 431

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki ryzyka związane z różnymi warunkami drogowymi, zmiana podogy, pory dnia lub nocy, typy dróg i związane z tym wymagania, pole widzenia

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Używanie świateł zewnętrznych
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.