Jak często należy pobierać dane z karty kierowcy?

Plik: 5813 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Nie rzadziej niż co 14 dni.
  • B Nie rzadziej niż co 21 dni.
  • C Nie rzadziej niż co 28 dni.

Uzasadnienie:

Należy pobierać dane z karty kierowcy nie rzadziej niż co 28 dni.

Podstawa prawna:

Art. 1 ust. 3 Rozporządzenia (UE) nr 581/2006 z dnia 1 lipca 2010 w sprawie maksymalnych okresów na wczytanie odpowiednichz jednostek pojazdowych oraz z kart kierowców (D.Urz.UE z 2010r. Nr L 168/16)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 18 (78%) 5 (22%) 23
2020-07 60 (85%) 11 (15%) 71
2020-06 78 (93%) 6 (7%) 84
2020-05 13 (87%) 2 (13%) 15
2020-04 24 (100%) 0 (0%) 24
2020-03 140 (95%) 7 (5%) 147
Łącznie 333 (91%) 31 (9%) 364

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Zasady odnoszące się do rodzaju transportu, czas pracy i odpoczynku kierowcy, wykorzystanie tachografów

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Zasady i warunki pracy kierowcy
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.