Jaka jest maksymalna dopuszczalna długość zespołu pojazdów złożonego z autobusu i przyczepy?

Plik: 5802 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A 22 m.
  • B 18,75 m.
  • C 16,5 m.

Uzasadnienie:

Maksymalna dopuszczalna długość zespołu pojazdów złożonego z autobusu i przyczepy to 18,75 metra.

Podstawa prawna:

§ 2 ust. 1 pkt 8 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. Nr 58 z 2003 r. z późn. zm.).

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 18 (75%) 6 (25%) 24
2020-07 57 (95%) 3 (5%) 60
2020-06 79 (94%) 5 (6%) 84
2020-05 16 (94%) 1 (6%) 17
2020-04 25 (100%) 0 (0%) 25
2020-03 139 (85%) 24 (15%) 163
Łącznie 334 (90%) 39 (10%) 373

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, masy i wymiary pojazdu

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Budowa pojazdu
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.