Kiedy, kierując samochodem ciężarowym, podczas jazdy od zmierzchu do świtu masz prawo używać świateł drogowych?

Plik: 5737 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Zawsze, jeśli nie oślepisz innych kierujących.
  • B Na nieoświetlonych drogach, jeśli nie oślepisz innych kierujących.
  • C W gęstej mgle ograniczającej widoczność poniżej 50 m.

Uzasadnienie:

Tak, oczywiście masz prawo jeżeli poruszasz się na nieoświetlonych drogach oraz jeśli nie oślepisz innych kierujących.

Podstawa prawna:

art. 51 ust. 3 PRD

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 85 (77%) 25 (23%) 110
2020-07 764 (94%) 46 (6%) 810
2020-06 861 (92%) 74 (8%) 935
2020-05 195 (89%) 23 (11%) 218
2020-04 75 (93%) 6 (7%) 81
2020-03 780 (95%) 42 (5%) 822
2020-02 0 (0%) 1 (100%) 1
Łącznie 2760 (93%) 217 (7%) 2977

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Czynniki ryzyka związane z różnymi warunkami drogowymi, zmiana pogody, pory dnia lub nocy, typy dróg i związane z tym wymagania, pole widzenia

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Czynniki ryzyka związane z warunkami pogodowymi
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.