W jakim terminie, będąc właścicielem zarejestrowanego motocykla, masz obowiązek poddać go okresowemu badaniu technicznemu?

Plik: 5577 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Przed upływem daty badania określonej w dowodzie rejestracyjnym.
  • B Każdorazowo po upływie 6 miesięcy od poprzedniego badania.
  • C Co 3 lata, niezależnie od daty pierwszej rejestracji.

Uzasadnienie:

Będąc właścicielem zarejestrowanego motocykla masz obowiązek poddawać go badaniu technicznemu – zawsze przed upływem daty badania określonej w dowodzie rejestracyjnym.

Podstawa prawna:

art. 81 ust. 1 i ust. 6 ustawy z 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 226 (96%) 9 (4%) 235
2020-07 1109 (98%) 28 (2%) 1137
2020-06 1271 (99%) 11 (1%) 1282
2020-05 374 (99%) 4 (1%) 378
2020-04 116 (100%) 0 (0%) 116
2020-03 620 (99%) 9 (1%) 629
2020-02 12 (100%) 0 (0%) 12
Łącznie 3728 (98%) 61 (2%) 3789

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Obowiązki właściciela/posiadacza pojazdu, ubezpieczenia, wymagane dokumenty

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Wymagne dokumenty
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.