Czy kierując motorowerem na drodze za tym znakiem, masz obowiązek używać kasku ochronnego?

Plik: 6336 - prawo jazdy, pytania, e-kurs, wykłady online

Odpowiedź:

  • A Nie, ponieważ droga nie jest drogą publiczną.
  • B Nie, jeśli droga nie ma twardej nawierzchni.
  • C Tak.

Uzasadnienie:

Na drodze wewnętrznej obowiązują wszystkie przepisy drogowe, jak na drodze publicznej. Masz obowiązek używać kasku ochronnego.

Podstawa prawna:

art. 1 ust. 1 pkt 1 i art. 40 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.)

Statystyki tego pytania z ostatnich miesięcy

Miesiąc Odpowiedzi
Prawidłowe (%) Błedne (%) Łącznie
2020-08 137 (95%) 7 (5%) 144
2020-07 875 (99%) 13 (1%) 888
2020-06 995 (99%) 8 (1%) 1003
2020-05 247 (100%) 1 (0%) 248
2020-04 58 (100%) 0 (0%) 58
2020-03 357 (98%) 7 (2%) 364
Łącznie 2669 (99%) 36 (1%) 2705

Pytanie należy do kategorii:

Zawartość naszej bazy jest zgodna z tą, wg. której przeprowadzane są egzaminy w WORD.
Przypisania pytań do kategorii także są identyczne jak te występujące w WORD.
Zwróć uwagę, że wiele pytań specjalistycznych należy tylko do jednej kategorii prawa jazdy, a pytania z działów dot. wiedzy podstawowej często przypisane są do kilku lub wszystkich kategorii.

Działy tematyczne:

  • Wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem, wykorzystanie środków ochronnych, takich jak rękawice, obuwie, ubranie i kask

Testy podsumowujące (e-kurs):

  • Przygotowanie pojazdu do jazdy
Żaden przykład e-kursu nie wskazuje na to pytanie. Brak znaków powiązanych z pytaniem.