Opis egzaminu i odpowiedzi na najczęstsze pytania: Jak działają przyciski w testach na prawo jazdy?
Instrukcje i opis klawiszy egzaminacyjnych zawiera poniższa tabela

Opis działania aplikacji "testy na prawo jazdy".
Klawisz Opis działania Skrót na klawiaturze
Podstawowe przyciski w Testach na Prawo Jazdy
Przycisk „Start” przyspiesza wyświetlania filmu lub zdjęcia w części podstawowej egzaminu państwowego na prawo jazdy. Na zapoznanie się z treścią pytania masz 20 sekund, jeżeli potrzebujesz mniej czasu kliknij START, a zacznie wyświetlać się film. Kiedy klatka filmu się zatrzyma pozostanie Ci 15 sekund na udzielenie odpowiedzi. S*
Naciśnięcie przycisku "Następne pytanie" spowoduje przejście do kolejnego pytania. Po przejściu do następnego pytania nie ma już powrotu to poprzednich. Zalecamy, aby tego przycisku używac ostrożnie. S*
W części podstawowej testów na prawo jazdy należy wybrać jedną z dwóch możliwych odpowiedzi: "tak" lub "nie". T (Y) N
W części podstawowej testów na prawo jazdy należy wybrać jedną z trzech możliwych odpowiedzi: "A", "B" lub "C". A B C
Inne elementy interfejsu testów na prawo jazdy
Okno nie reaguje na kliknięcie, a jest licznikiem pytań z części podstawowej. Część podstawowa egzaminu teoretycznego składa się z 20 pytań egzaminacyjnych typu TAK/NIE. T (Y) N
Okno nie reaguje na kliknięcie, a jest licznikiem pytań z części specjalistycznej. Część specjalistyczna egzaminu teoretycznego składa się z 12 pytań egzaminacyjnych typu A/B/C. T (Y) N
Okno „Wartość punktowa danego pytania” nie reaguje na kliknięcie, a informuje ile punktów otrzymasz za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Wartość punktowa pytania mieści się w przedziale od 1 do 3 punktów. T (Y) N
Opcje dodatkowe w Testach na Prawo Jazdy Zdamyto
Pozwala na dodanie pytania na prawo jazdy do ulubionych. F
Zapisuje aktualne pytania na prawo jazdy oznaczone jako ulubione. Zapisywanie następuje także automatycznie co kilka udzielonych odpowiedzi oraz na zakończenie wykonywania testu na prawo jazdy. Z
Kliknięcie przycisku "Uzasadnienie odpowiedzi" powoduje wyświetlenie prawidłowej odpowiedzi wraz z jej wyjaśnieniem. Użycie tego przycisku podczas rozwiązywania testu będzie skutkowało tym, że wynik nie zostanie zapisany. Z
*) odblokowanie działania przycisku S jest możliwe po jednorazowym wciśnięciu R

Jak wygląda państwowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

 1. Egzamin teoretyczny składa się z 32 pytań;
  • 20 pytań z wiedzy podstawowej, w których wybierasz jedną prawidłową odpowiedź „Tak” lub „Nie”.
  • 12 pytań z wiedzy specjalistycznej dotyczących zdawanej przez Ciebie kategorii prawa jazdy, gdzie należy wybrać jedna z trzech możliwych odpowiedzi „A” lub „B” lub „C”.
 2. Pytania egzaminacyjne mają przyporządkowaną wartość punktową uzależnioną od zagadnienia, którego dotyczą np. pytania dotyczące znaków informacyjnych mają mniejszą wartość punktową niż pytania dotyczące wyprzedzania lub szczególnej ostrożności.
 3. Egzamin państwowy rozpoczyna się instrukcją obsługi oprogramowania oraz krótkim teście próbnym. Funkcje, kolorystyka i klawisze na egzaminie państwowym w Twoim WORD będą wyglądały i działały tak jak w testach na prawo jazdy Zdamyto.
 4. Film do danego pytania można wyświetlić tylko jeden raz, dlatego należy uważnie przyglądać się sytuacjom przedstawionym na filmach do pytań egzaminacyjnych. Film kończy się tzw. „stop klatką”, która jest wyświetlana przez cały czas na udzielenie odpowiedzi. Nie zawsze prawidłową odpowiedź można zaznaczyć tylko na podstawie ostatniej „stop klatki” filmu, dlatego uważnie oglądaj cały materiał filmowy!
 5. Następne pytanie wyświetla się samoczynnie nawet jeżeli nie zaznaczysz żadnej odpowiedzi, ale czas minie.
 6. Wynik testu zostanie wyświetlony na ekranie monitora po zakończeniu egzaminu. Otrzymasz informacje o ilości zdobytych punktów.
 7. Na egzaminie państwowym sprawdzić błędnie udzielone odpowiedzi mogą tylko osoby, których wynik jest negatywny.
 8. Wynik pozytywny z egzaminu teoretycznego, uprawnia do przystąpienia do egzaminu praktycznego.
 9. Nie ma limitu podejść do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, co znaczy, że można zdawać go do skutku. Zachęcamy do sumiennego korzystania z materiałów dydaktycznych Zdamyto, a z nami zdasz teorie za pierwszym razem.
 10. Od sierpnia 2014 roku zaliczony egzamin teoretyczny na prawo jazdy jest ważny bezterminowo. Co oznacza, że nie musisz powtarzać egzaminu teoretycznego nawet jeśli między egzaminem teoretycznym, a praktycznym masz kilkuletnią przerwę.
jak wyglądają testy na prawo jazdy?

Jak długo trwa egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

 • Na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania masz 25 minut.
 • Czas na jedno pytanie z części podstawowej to 20 sekund na zapoznanie się z treścią pytania i 15 sekund na udzielenie odpowiedzi plus czas na wyświetlenie materiału filmowego, jeżeli pytania zawiera film zamiast zdjęcia.
 • Czas na jedno pytanie z części specjalistycznej to 50 sekund na zapoznanie się z pytaniem i zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi.

Ile kosztuje egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

W całej Polsce koszt egzaminu teoretycznego na dowolną kategorie prawa jazdy wynosi 30 zł.

Co zabrać ze sobą na egzamin teoretyczny?

by zostać dopuszczonym do egzaminu teoretycznego konieczne jest zabranie dokumentu tożsamości w celu wylegitymowania się nim przed przystąpieniem do testu.

Kto może przystąpić do egzaminu teoretycznego?

 • Osoba, która po raz pierwszy chce uzyskać prawo jazdy na wybraną kategorię.
 • Osoba, która przekroczyła liczbę 24 punktów karnych.
 • Osoba, która chce odzyskać utracone uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kiedy możesz zapisać się na egzamin teoretyczny?

 • Na egzamin teoretyczny możesz się zapisać przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy w OSK, aby po pozytywnym wyniku uzyskać zwolnienie z 26 godzin szkolenia teoretycznego.
 • Po zakończeniu pełnego kursu na prawo jazdy wybranej kategorii.

Jak zapisać się na egzamin teoretyczny?

Są dwie możliwości zapisania się na egzamin teoretyczny na prawo jazdy:

 • Zapisy przez internet przez system Info-car.
 • Zapisy stacjonarne w siedzibie wybranego ośrodka ruchu drogowego.

Ilu pytań należy się nauczyć, aby zdać testy na prawo jazdy?

Nie warto przywiązywać wagi do ilości pytań w bazie egzaminacyjnej. Zgodnie z założeniami ustawodawców pytań powinno być z czasem coraz więcej. Na Zdamyto zachęcamy wszystkich kursantów do uczenia się teorii ze zrozumieniem, tak aby żadne pytanie nie było zaskoczeniem. Każda odpowiedź na pytanie w testach na prawo jazdy Zdamyto jest w klarowny sposób uzasadniona na podstawie obowiązujących przepisów.

Ile czasu potrzeba na naukę testów na prawo jazdy?

To zależy jaka jest Twoja wiedza początkowa i czy podchodzisz do egzaminu w trybie eksternistycznym, czy po szkoleniu teoretycznym w OSK.

Według naszych obserwacji i statystyk, które prowadzimy w pełni przygotować się do egzaminu z teorii na prawo jazdy można już w 5 dni. Jednak znaczna część osób rozkłada naukę na miesiąc, aby dopasować ją do bieżących zajęć i obowiązków.

Gdzie znajdują się oficjalne pytania z egzaminów państwowych?

Cała aktualną bazę pytań egzaminacyjnych można pobrać ze strony Ministerstwa Infrastruktury w pliku .xls Jest to jednak format z którego ciężko przygotować się do egzaminu.

Jeśli chcesz się skutecznie nauczyć teorii na prawo jazdy wybierz jeden z pakietów Zdamyto.

Które pytania w testach na prawo jazdy są najtrudniejsze?

Pytania z testów na prawo jazdy można podzielić na podstawie ich stopnia trudności. W działach tematycznych dostępnych na portalu Zdamyto masz możliwość uczyć się pytań tylko o najwyższym stopniu trudności, średnim stopniu trudności lub najniższym stopniu trudności. Jeśli nie masz możliwości czasowych, aby zapoznać się z całą bazą pytań egzaminacyjnych zalecamy dokładne przejrzenie pytań, które według statystyk są najtrudniejsze.

O to przykłady kilku najtrudniejszych pytań egzaminacyjnych!

Zobacz teraz
testy prawo jazdy
pytania prawo jazdy
trudne pytania egzamin prawo jazdy
testowe pytania na prawo jazdy
wykonaj testy na prawo jazdy
testy prawo jazdy zadania egzamin

Najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy znajdziesz tutaj w NAUCE DZIAŁAMI, gdzie do każdego działu tematycznego wybrano zbiór najtrudniejszych pytań.