Harcerska, Czereśniowa, Cienista, Begonii

>
<
Skala: + -
Obrót: °

Trudność: (Średnio: 2.9)

 • Kilka wskazówek dotyczących „skrzyżowania z choinką” - tak, często nazywane jest przez kursantów Tyskie skrzyżowanie z wyspą, które nie jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym u zbiegu ul. Harcerskiej, Czereśniowej, Cienistej i Begonii.

  •Jadąc ul. Harcerską już na wiadukcie widać znak F-10 (strzałki kierunkowe), jadąc na wprost lub w prawo trzymamy się prawego pasa, jadąc w lewo lub zawracając powinniśmy jak najszybciej zmienić pas na lewy. Jadąc w lewo ustępujemy dopiero wewnątrz skrzyżowania pojazdom wjeżdżającym z naprzeciwka z ul. Cienistej ustawiając wewnątrz skrzyżowania pojazd bliżej prawej krawędzi jezdni. Zawracając ustawiamy pojazd wewnątrz skrzyżowania bliżej wyspy i po ustąpieniu wjeżdżającym z ul. Cienistej, ustępujemy wjeżdżającym z ul. Begonii, Na Harcerską wjeżdżamy na lewy pas.

  •Jadąc ul. Begonii bardzo ważne jest abyśmy poprawnie i zawczasu sygnalizowali: tak więc skręcając w prawo w ul. Harcerską nie zapominamy o kierunkowskazie. Jadąc na wprost w ul. Czereśniową nie włączamy kierunkowskazu a wewnątrz skrzyżowania trzymamy się prawej strony i ustępujemy pierwszeństwa wjeżdżającym na skrzyżowanie z ul. Harcerskiej a więc z prawej strony. Jadąc w lewo w ul. Cienistą lub zawracając zawczasu włączamy kierunkowskaz zmieniamy pas i trzymamy się blisko lewej strony jezdni dla naszego kierunku jazdy. Wewnątrz skrzyżowania jadąc w lewo trzymamy się dość blisko wyspy, ustępujemy pierwszeństwa wjeżdżającym na skrzyżowanie z prawej strony, a więc z ul. Harcerskiej i z naprzeciwka, z ul. Czereśniowej. Zawracając trzymamy się blisko wyspy i po ustąpieniu pierwszeństwa z prawej i z naprzeciwka zjeżdżamy do prawej krawędzi jezdni ustępujemy pierwszeństwa wjeżdżającym na skrzyżowanie z ul. Cienistej. Na Begonii wjeżdżamy blisko prawej strony jezdni.

  •Jadąc ul. Cienistą bardzo ważne jest również poprawne sygnalizowanie. Tak więc skręcając w prawo w ul. Begonii nie zapominamy o kierunkowskazie. Na wprost w ul. Harcerską czyli na wiadukt możemy jechać zarówno z prawego jak i z lewego pasa, ustawiając się wewnątrz skrzyżowania po prawej stronie powinniśmy zająć również prawy pas przy opuszczaniu skrzyżowania na Harcerskiej w tym przypadku nie włączamy kierunkowskazów, jeżeli chcemy zająć lewy pas wjeżdżając na wiadukt to przed skrzyżowaniem zmieniamy pas na lewy i trzymamy się blisko wyspy po zmianie pasa musimy wyłączyć kierunkowskaz oczywiście w obydwóch przypadkach ustępujemy wjeżdżającym z ul. Begonii czyli z prawej strony. Jadąc w lewo w ul. Czereśniową lub zawracając przed skrzyżowaniem zmieniamy pas ustawiając się po lewej stronie, wewnątrz skrzyżowania ustępujemy wjeżdżającym z ul. Begonii czyli z prawej strony a następnie z ul. Harcerskiej czyli z naprzeciwka, przy zawracaniu ustępujemy również wjeżdżającym z ul. Czereśniowej i ustawiamy pojazd przy wyjeździe dość blisko wyspy

  •Jadąc ul. Czereśniową zatrzymujemy się oczywiście na stopie. Skręcając w prawo w Cienistą ustępujemy wjeżdżającym z ul. Harcerskiej z lewej strony, jadąc na wprost w ul. Begonii ustępujemy z lewej przed skrzyżowaniem a wewnątrz skrzyżowania trzymamy się prawej i ustępujemy wjeżdżającym z ul. Cienistej a więc z prawej, jadąc w lewo bo zakaz skrętu dotyczy tylko pierwszej jezdni ustępujemy z lewej, a wewnątrz skrzyżowania trzymamy się blisko wyspy, ustępujemy najpierw wjeżdżającym z Cienistej prawa strona następnie z Begonii a więc z naprzeciwka i wjeżdżamy na lewy pas ul. Harcerskiej, lub na prawy gdy wcześniej wewnątrz skrzyżowania zajmiemy prawy pas, zawracając jedziemy podobnie jak przy skręcie lewo dodatkowo ustępujemy przed opuszczeniem skrzyżowania wjeżdżającym z ul. Harcerskiej.

  odpowiedz | zgłoś

  (Średnio: 5.0)

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka