Białołęcka, Przykoszarowa

>
<
Skala: + -
Obrót: °

Trudność: (Średnio: 2.5)

 • Czy tutaj przypadkiem zielony nie wjeżdża ryzykownie przed czerwonym, nie powinien mu ustąpić? Niby czerwony był jeszcze daleko, ale egzaminator mógłby się przyczepić - pzecież "wymuszam pierwszeństwo" bo mam go z prawej strony?

  • masz na mysli ten brazowo-jakis kolor co jedzie tak wolniutko na koncu? no w sumie tak sie toczy ze elka jeszcze mogla spokojnie przejechac, ale tak na serio to chyba bardziej pierwszenstwo mial ten wolny? nie wiem

  • Skręcający pojazd zielony w lewo nie ustępuje pierwszeństwa pojazdowi z przeciwnej strony (brązowemu) skręcającemu w prawo gdyż nie powoduje u niego istotnej zmiany prędkości ani zmiany pasa ruchu czy też kierunku jazdy.
   Gdyby brązowy jechał zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem taki przejazd zielonego jak pokazano w animacji nie byłby możliwy. Ważna ocena odległości, prędkości, zamierzonych manewrów.

   To przykład jak dynamiczne ustępowanie pierwszeństwa różni się od statycznego.

   Ocena sytuacji przez kursanta i egzaminatora może być w podobnych sytuacjach różna - wtedy decyduje dokładnie przepis i odpowiedź na pytanie czy doszło do istotnej zmiany prędkości ... W sytuacjach wątpliwych wyraźne pokazanie ustępowania pierwszeństwa na egzaminie będzie ważniejsze.

   ŻYCZĘ SZEROKIEJ I BEZPIECZNEJ DROGI !
   WIRTUALNA NAUKA JAZDY

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka