ZdamyTo.com - Prawo Jazdy, E-Kurs

Wykłady on-line na prawo jazdy
kategorii T

Rozpocznij lekcję
Ucz się wygodnie w domu!
  • Setki animacji z sytuacjami w ruchu drogowym,
  • Ćwiczenia dla każdego tematu,
  • Podgląd i kontrola postępów w nauce,
  • Wygodniejsza i skuteczniejsza nauka niż z książki,
  • Uczysz się na dowolnym urządzeniu: komputer, tablet, telefon.

Przygotowanie do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii T polecamy rozpocząć od zaliczenia całego e-kursu dostępnego na zdamyto. E-kurs porusza wszystkie najważniejsza zagadnienia prowadząc Cię przez gąszcz przepisów tak, aby zrozumienie zasad ruchu drogowego było maksymalnie proste.

Kurs online oprócz podstawowych przepisów ruchu drogowego, które znają już wszyscy posiadający prawo jazdy kategorii B zawiera tematy dotyczące części specjalistycznej dotyczącej szczegółowej wiedzy między innymi z zakresu budowy ciągnika rolniczego, jego wyposażenia, a także techniki kierowania ciągnikiem rolniczym.

Część specjalistyczna zaczyna się od działu 7, jeśli masz pewność, że znasz już zakres wiedzy zawarty w działach od 1 do 6 możesz je pominąć. Pamiętaj jednak, że mimo faktu posiadania prawa jazdy kategorii B Twój egzamin teoretyczny nadal będzie składał się, aż z 20 pytań z części podstawowej. Nawet jeśli pominiesz część kursu dotyczącą zagadnień z części podstawowej to warto choć raz powtórzyć wszystkie pytania egzaminacyjne. Nasze statystyki wskazują jasno, że najwięcej błędów kursanci popełniają właśnie w części podstawowej egzaminu, ponieważ jest tam wiele bardzo podchwytliwych pytań nawet w tak z pozoru banalnie łatwych tematach jak znaki drogowe, czy pierwszeństwo przejazdu.

Dział 7 kursu składa się z tematów omawiających używanie świateł zewnętrznych ciągnika rolniczego, używanie sygnałów pojazdu oraz zasady przygotowania się do jazdy ciągnikiem rolniczym, także pod względem wyboru odpowiedniego ubioru i kasku. W dziale omówione będą także czynniki bezpieczeństwa dotyczące pojazdu, przewożonego odpowiednio ciągnikiem rolniczym ładunku oraz osób.

Dział 8 kursu to tematy z których dowiesz się jakie są wymagane dokumenty kierującego ciągnikiem rolniczym, a także obowiązki właściciela i posiadacza ciągnika rolniczego oraz wymagane i dobrowolne ubezpieczenia.

Dział 9 to technika kierowania ciągnikiem rolniczym i takie tematy jak ruszanie oraz pokonywanie zakrętów, odstępy i hamowanie, a także spostrzeganie i ocena sytuacji. Ten dział można uznać jako wstęp do tego czego nauczysz się na jazdach szkoleniowych w swoim ośrodku szkolenia kierowców.

Dział 10 porusza tematy związane z warunkami panującymi na drogę oraz ich wpływu na bezpieczeństwo kierującego ciągnikiem rolniczym w ruchu drogowym. Studiując tematy w tym dziale dowiesz się jakie ryzyko związane jest z różnymi warunkami pogodowymi, jazdą w nocy, czy po różnych typach dróg. Poznasz pojęcia związane z polem widzenia kierującego ciągnikiem rolniczym oraz bardzo istotny dla Twojego bezpieczeństwa temat opisujący widoczność kierujących ciągnikiem rolniczym na drodze.

Dział 11 to podstawy z zakresu budowy ciągnika rolniczego, jego silnika i układu napędowego.

Dział 12, czyli awarie na drodze, wypadki i pierwsza pomoc jest już w większości znany osobom posiadającym prawo kategorii B.