ZdamyTo.com - Prawo Jazdy, E-Kurs

Wykłady on-line na prawo jazdy
kategorii C

Rozpocznij lekcję
Ucz się wygodnie w domu!
  • Setki animacji z sytuacjami w ruchu drogowym,
  • Ćwiczenia dla każdego tematu,
  • Podgląd i kontrola postępów w nauce,
  • Wygodniejsza i skuteczniejsza nauka niż z książki,
  • Uczysz się na dowolnym urządzeniu: komputer, tablet, telefon.

Naukę do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii C polecamy rozpocząć od zaliczenia całego e-kursu dostępnego na zdamyto. E-kurs to najważniejsze zagadnienia, które prowadząc Cię przez gąszcz przepisów i pozwolą przypomnieć zasady ruchu drogowego.

Kurs online dla kategorii C oprócz podstawowych przepisów ruchu drogowego, które znają już wszyscy posiadający prawo jazdy kategorii B zawiera tematy dotyczące części specjalistycznej dotyczącej szczegółowej wiedzy między innymi z zakresu budowy samochodu ciężarowego, jego wyposażenia, a także techniki kierowania samochodem ciężarowym.

Część specjalistyczna zaczyna się od działu 7, jeśli masz pewność, że znasz już zakres wiedzy zawarty w działach od 1 do 6 możesz je pominąć. Pamiętaj jednak, że mimo faktu posiadania prawa jazdy kategorii B Twój egzamin teoretyczny nadal będzie składał się, aż z 20 pytań z części podstawowej. Nawet jeśli pominiesz część kursu dotyczącą zagadnień z części podstawowej to warto choć raz powtórzyć wszystkie pytania egzaminacyjne. Nasze statystyki wskazują jasno, że najwięcej błędów kursanci popełniają właśnie w części podstawowej egzaminu, ponieważ jest tam wiele bardzo podchwytliwych pytań nawet w tak z pozoru banalnie łatwych tematach jak znaki drogowe, czy pierwszeństwo przejazdu.

Dział 7 kursu składa się z tematów omawiających używanie świateł zewnętrznych samochodu ciężarowego, używanie sygnałów pojazdu oraz zasady przygotowania się do jazdy samochodem ciężarowym. W dziale omówione będą także czynniki bezpieczeństwa dotyczące pojazdu, przewożonego odpowiednio ładunku oraz osób.

Dział 8 kursu to tematy z których dowiesz się jakie są wymagane dokumenty kierującego samochodem ciężarowym, a także obowiązki właściciela i posiadacza samochodu ciężarowego oraz wymagane i dobrowolne ubezpieczenia.

Dział 9 to technika kierowania pojazdem ciężarowym i takie tematy jak ruszanie oraz pokonywanie zakrętów, odstępy i hamowanie, a także spostrzeganie i ocena sytuacji. Ten dział można uznać jako wstęp do tego czego nauczysz się na jazdach szkoleniowych w swoim ośrodku szkolenia kierowców.

Dział 10 porusza tematy związane z warunkami panującymi na drogę oraz ich wpływu na bezpieczeństwo kierującego samochodem ciężarowym w ruchu drogowym. Studiując tematy w tym dziale dowiesz się jakie ryzyko związane jest z różnymi warunkami pogodowymi, jazdą w nocy, czy po różnych typach dróg. Poznasz pojęcia związane z polem widzenia kierującego samochodem ciężarowym.

Dział 11 to podstawy z zakresu budowy samochodu ciężarowego, jego silnika i układu napędowego.

Dział 12, czyli awarie na drodze, wypadki i pierwsza pomoc jest już w większości znany osobom posiadającym prawo kategorii B.