Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 14:10)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
no dobrze. wystarczy juz tej piany.
udzielilem ci odpowiedzi (kilkukrotnie) ale probujesz zawrócić lawę za pomocą belek siana, a twoje posty dawno już utraciły znamiona pytań :)

Przypomnę, że moje odpowiedzi są tutaj viewtopic.php?f=6&t=1090 a także tutaj viewtopic.php?f=5&p=10977#p10977

A co sądzą inni podlinkowałem tutaj http://www.pomorska.pl/artykul/7126023, ... owoxr2BFgg a takze tutaj http://moto.onet.pl/aktualnosci/rondo-a ... kazy/sjkxs

Dobrze o zdamyto swiadczy to, ze zglaszasz nam niejasności w przepisach ale naprawdę nie jesteśmy stroną w takim postępowaniu.

Otrzymałeś dostęp do materialow platnych zdamyto i ani razu nie odniosles sie do nich zatem trudno jest dyskutowac merytorycznie. Nie odniosles sie takze do zadnego podrecznika ani orzeczenia sadu odnoszącego się do przedmiotu naszej "dyskusji". Domyslam się, ze zarówno autorzy podreczników jak i sędziowie mylą się, a podreczniki trzeba by było (wszystkie) napisać od początku :D

Dyskusja prowadzona stylem przesłuchania: "tak czy nie? odpowiadaj" nie jest formą ani dyskusji, ani pytania. Ty nie pytasz, a próbujesz swoją odosobnioną tezę udowodnić :)

Zatem:
a/ prawo budowlane - to nie kodeks drogowy
b/ tak rondo to skrzyżowanie
c/ zamiar kazdej zmiany kierunku jazdy czy pasa ruchu nalezy sygnalizowac zawczasu i wyraznie
Powyzsze zasady zostaly uzasadnione w linkach powyzej.

Reasumując naszą korespondencję odpowiem:
"Już ja znam twoje numery, Bruner" a "parówkowym skrytożercom mówię zdecydowane NIE" :D

Powiem ci w sekrecie ze policjanta drogowki ani sedziego nie interesuje jaka jest twoja interpretacja przepisów :)

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 15:14)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
W swoim "poradniku" dla kierowców piszesz wielokrotnie o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy (lekcja 16 - jazda w lewo na rondzie) więc pytam (po raz piąty):
Czy "po wykonaniu manewru" oznacza "po opuszczeniu skrzyżowania"?

Idzie mi wyłącznie o to, czy Twoje "porady" są zgodne z prawem (ustawa prd).

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 15:24)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:Zatem:
a/ prawo budowlane - to nie kodeks drogowy
b/ tak rondo to skrzyżowanie
c/ zamiar kazdej zmiany kierunku jazdy czy pasa ruchu nalezy sygnalizowac zawczasu i wyraznie
)

ad a/ zgadza się, dlatego nazywanie "ronda" skrzyżowaniem ma sens jedynie w kontekście prawa budowlanego a nie w kontekście ustawy prd (mogę Ci to udowodnić)
ad b/ skoro "rondo" to skrzyżowanie w sensie ustawy prd to dlaczego "zalecasz" w trakcie skrętu w lewo używać prawego kierunkowskazu, skoro na zwykłym skrzyżowaniu (bez wyspy) się tego nie robi?
ad 3/ jak zawczasu i wyraźnie zasygnalizować skręt "w trzecie lewo" na rondzie o takiej architekturze (trzy zjazdy na lewej części "ronda")?

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 15:29)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Oczywiście rozumiem, że Twój biznes jest uzależniony od "zdawalności" kursantów więc uczysz ich tak, jak wymagają tego egzaminatorzy.
Nawet, jeśli nie mają racji. Wiesz, gdzie leży kasa.
Brak Ci jedynie odwagi zadać im pytania, które poddają w wątpliwość poprawność interpretacji prawa. Kasa wygrywa.
Wystarczyło to przyznać w e-mailu, nie musiał byś się kompromitować na forum. Ale nalegałeś...

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 16:04)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Mylisz sie :) Moja kasa nie zalezy od tego poziomu "zdawalności" :)

Nie jestem tez od zabaw w interpretację prawa, zawsze staram sie wysluchac i zrozumiec stanowiska innych - stąd np w swoich odpowiedziach na Twoje pytania podparlem sie wypowiedziami fachowców. Zdarza mi się (serio!) poczytać jakąś książkę którą napisał jakiś autorytet w dziedzinie prawa drogowego (nie, nie tylko mój. Bron Boże).

Achh i jeszcze jedno. Kura czy jajko to nie gimnazjalizm :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jajko_czy_kura%3F

Postaram się obublikować tę dyskusję w kilku miejscach :D

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 16:07)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:Powiem ci w sekrecie ze policjanta drogowki ani sedziego nie interesuje jaka jest twoja interpretacja przepisów :)

A ja Ci powiem publicznie (nie w sekrecie), że za "zjazd z ronda z wewnętrznego (lewego) pasa" policjant może Cię skasować na 450 złotych i 6 punktów. Co Ty na to?

Cytat z Waszej lekcji nr 7 (zrobiłem sobie notatki - dziękuję jeszcze raz za ich udostępnienie):
Włączać czy też nie? Rodzaj skrzyżowania typu rondo czy inne skrzyżowanie nie powinien mieć wpływu na to czy włączysz lewy kierunkowskaz sygnalizując skręcenie w lewo czy też nie. Wykonujesz manewr skrętu w lewo i powinieneś zasygnalizować zamiar wykonania tego manewru zawczasu i wyraźnie lewym kierunkowskazem przed wjechaniem na rondo oraz prawym kierunkowskazem przed jego opuszczeniem.

Pokaż mi przepis z ustawy prd, który nakazuje użycie obu kierunkowskazów podczas wykonywania jednego manewru zmiany kierunku jazdy.
We wcześniejszych postach pisałeś, że prawym kierunkowskazem sygnalizujesz zamiar opuszczenia "ronda" co według Ciebie nie jest równoznaczne ze skrętem w prawo. Pokaż mi przepis, który mówi, że prawy kierunkowskaz nie oznacza zamiaru skrętu w prawo lub zmiany pasa?

Jeden taki "instruktor" już był, który mówił, że ustawa prd to tylko "książka kucharska" a tak na prawdę, to każdy kucharz gotuje po swojemu.

Tylko, że za modyfikację przepisu kucharskiego nie ponosi się kary (mandatu) a za jazdę niezgodnie z ustawą prd można nawet trafić do więzienia.

Co Ty na to, panie instruktorze?

Dalej będziesz próbował mnie wyśmiać na forum czy może wreszcie odważysz się po męsku odpowiedzieć na moje pytania?

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 16:11)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:Mylisz sie :) Moja kasa nie zalezy od tego poziomu "zdawalności" :)

Tym gorzej dla Ciebie.

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 16:13)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:Postaram się obublikować tę dyskusję w kilku miejscach :D

Mam nadzieję, że w całości!!

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 16:22)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Skoro według Ciebie "rondo" to skrzyżowanie to powiedz mi, dlaczego znak A-7 - ustąp pierwszeństwa, który obowiązuje na całym skrzyżowaniu, na "rondzie" już nie obowiązuje? Magiczna różdżka? Jakiś przepis, którego nie znam? Czy tylko Twoje widzimisię? A może jednak "rondo" to nie jest "zwykłe" skrzyżowanie? Zechcesz wziąć się za myślenie? Przecież Ty uczysz ludzi jak jeździć!! Musisz myśleć!!

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (7 sie 2016, o 16:49)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:Dobrze o zdamyto swiadczy to, ze zglaszasz nam niejasności w przepisach ale naprawdę nie jesteśmy stroną w takim postępowaniu.

Ale to Wy uczycie ludzi jeździć!! Musicie robić to zgodnie z prawem!!