Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 14:50)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
ZdamyTo_U1188 pisze:Aby ostudzić emocje dyskusji dostajesz w prezencie od moderacji dostęp do naszego e-learningu do jutra do 16tej popołudniu.

To bardzo uprzejme z Waszej strony, już skorzystałem.
ZdamyTo_U1188 pisze:Jeśli nie zgadzasz się z którymś opisanym tam przykładem to jesteśmy otwarci na uwagi i dyskusje. Pozdrawiamy

Owszem, mam kilka pytań. Czy moim rozmówcą wciąż będzie pan Grzegorz? Bo nie ukrywam (co chyba widać w poprzednich postach), że występują pewne problemy ze wzajemnym zrozumieniem wypowiedzi. Wolałbym nie rozmawiać o tym, co było pierwsze - jako czy kura (to cytat z postu pana Grzegorza), bo to paradoks odpowiedni do roztrząsania na poziomie gimnazjum a mnie interesują konkretne odpowiedzi.

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 16:07)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Ja dostrzegam tu inny paradoks - zadajesz pytania na ktore sam sobie odpowiadasz :)
Nigdy nie twerdzilem ze zjazd z ronda jest sktetem w prawo bo wowczas skrzyżowanie bedzie skrzyzowaniem na ktorym mozna skrecic wylacznie w prawo :) A ty nie włączasz prawego zjazdowego kierunkowskazu?
Twierdzisz ze prawo nie jest (nie pamietam jak to nazwales bo nie chce mi sie przewijac strony ) - nieprecyzyjne- przysługuje ci obywatelska inicjatywa ustawodawcza i mozesz zaproponowac zmiany w prd. No ale polechtales moje ego zglaszajac ten problem wlasnie nam :)

A czekaj - lapiemy sie za slowka - aaa to taka zabawa :) Wiec dyskusja zeszla na inny poziom :)

Znam konstrukcje aktow prawnych i powiem ci w sekrecie ze terminu skrzyżowanie w kontekscie "ronda" należy szukać w rozporządzeniach do prd. W prawie budowlanym nie szukaj, prosze. Nie mam o nim zielonego pojęcia i jest mi ono kompletnie niepotrzebne do prowadzenia samochodu.

Tak, to ja bede odpowiadal na Twoje pytania :)

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 16:14)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
A, no i jak powiesz ze nasza dyskusja jest na poziomie gimnazjum jeszcze raz to poskarze sie moderatorowi i dostaniesz bana. :)

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 16:57)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Do Grzegorza Wójcika.
Miażdżąca jest Twoja retoryka. Mimo swoich 56 lat poczułem się przy Tobie jak gimnazjalista przed profesorem. Gdybyś tak jeszcze zechciał łaskawie odpowiedzieć na poniższe pytanie. Zauważ, że zostało tak zadane, że wystarczy odpowiedzieć "tak" lub "nie", daruj więc sobie didaskalia i imponderabilia.

Czy według Ciebie "rondo" to w całości jedno skrzyżowanie wypełniające zapis Art. 2 pkt 10 ustawy prd?

PS
Straszenia banem nie skomentuję. Niech inni to ocenią.

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 17:04)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
pomine watek wieku, gdyz nie wiem czemu mial sluzyc.

czy "rondo" posiada elementy wymienione w definicji cytowanego artykułu?
albo inaczej - czego nie ma o czym mowi art 2?

nie odpowiedziales na moje pytanie z poprzedniego postu - fatkycznie. trudna ta nasza dyskusja w takim razie :)

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 17:21)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Jedyne pytanie, jakie znalazłem w Twoim poprzednim poście to takie:
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:A ty nie włączasz prawego zjazdowego kierunkowskazu?

Odpowiadam: ależ oczywiście, że włączam. U mnie prawy kierunkowskaz zawsze służy do sygnalizowania skrętu w prawo lub zmiany pasa. Ustawa prd nakazuje mi takie zachowanie więc nie mam wyboru.

Teraz odpowiadasz Ty.

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 17:24)

Awatar użytkownika
ZdamyTo_U1188
Dla osób właśnie przygotowujących się do egzaminu, które trafiły na ten wątek :) przypomnimy definicje skrzyżowania.

Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną.

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 17:34)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
ZdamyTo_U1188 pisze:Dla osób właśnie przygotowujących się do egzaminu, które trafiły na ten wątek :) przypomnimy definicje skrzyżowania.

Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną.

Tak właśnie brzmi Art. 2 pkt 10.
Ponawiam pytanie, czy skrzyżowanie z wyspą ("rondo") jest skrzyżowaniem opisanym w tym artykule? Tak czy nie?

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 17:54)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
wiec odpowiadam. rondo to skrzyżowanie :)

Re: skrzyżowania z wyspą - wątpliwości (5 sie 2016, o 18:36)

Awatar użytkownika
Wapniak_U572605
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:wiec odpowiadam. rondo to skrzyżowanie :)

No! Nareszcie jakiś postęp!

Przechodzę do kolejnego pytania, ale najpierw cytat:
Ustawa prd w Art. 22 ust. 5 mówi, że:
"Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru."
Czy "po wykonaniu manewru" oznacza "po opuszczeniu skrzyżowania"? Tak lub nie.