Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (7 lut 2014, o 17:02)

Awatar użytkownika
ZdamyTo_U1188
kazik19832 pisze:Mam pytanie jak mam odpowiedzieć egzaminatorowi odnośnie obslugi samochodu a mianowicie na temat Płyn do spryskiwaczy cz odpowiedz "Sprawdzamy za pomocą tego zbiorniczka po otwarciu powinien być pełny" Czy taka odpowiedz jest wystarczajaca??????

spokojnie, to zadanie nie sprawi Ci kłopotów, wystarczy wskazać zbiorniczek, powiedzieć egzaminatorowi, że płyn jest widoczny/płyn jest w zbiorniczku - jeżeli będzie

jeżeli go nie bardzo widać na oko, odkręcić i sprawdzić, można też włączyć spryskiwanie
jeżeli płynu nie ma trzeba to wyraźnie powiedzieć, aczkolwiek rzadko się to zdarza - będzie trzeba dolać ;)

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (21 mar 2014, o 18:32)

piki
dodajcie kategorie A na strone :)

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (22 mar 2014, o 10:07)

Awatar użytkownika
ZdamyTo_U1188
piki_U133571 pisze:dodajcie kategorie A na strone :)

jeszcze w marcu powinny być ukończone, także zdążymy nim sezon zacznie się na dobre ;)
Załączniki
2014_03_22_katA.jpg
2014_03_22_katA.jpg (46.06 KiB) Przejrzano 1476 razy

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (3 kwie 2014, o 11:39)

tylko_tyle
dzień dobry,
dziś zdawałam po raz pierwszy egzamin teoretyczny (kat.B), na którym finalnie zabrakło mi 1 punktu do zaliczenia, ponieważ popełniłam błąd "techniczny". Pomyślałam, że podzielę się z Wami moim pomysłem, który może uratować pozostałych uczestników strony przed tym samym scenariuszem, który dziś mi się przytrafił.
Dość intensywnie korzystam z testów zamieszczonych na zdamyto.pl i nabawiłam się odruchu, w którym już bezwarunkowo kieruję kursor na przycisk "start" uruchamiający film do pytania, a znajdujący się w prawym dolnym rogu planszy. Problem polega na tym, że na egzaminie ten przycisk jest w prawym GÓRNYM rogu i chcąc dziś uruchomić film na egzaminie, wcisnęłam przycisk "następne pytanie" a jak wiadomo, nie mamy możliwości powrotu....
Może administratorzy zdamyto.pl pomyślą o podobnym układzie strony?
Pozdrawiam ciepło

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (3 kwie 2014, o 11:55)

Awatar użytkownika
ZdamyTo_U1188
tylko_tyle pisze:dzień dobry,
Pozdrawiam ciepło

Dziękujemy. Słuszna uwaga. Postaramy się wprowadzić taką zmianę przy najbliższej aktualizacji systemu testów.

PS. Przy okazji rada dla zdających, na egzaminie nie róbcie nic automatycznie. Czytajcie dokładnie pytania, bo czasem wystarczy zmiana szyku zdania i pytanie może nabrać zupełnie innego znaczenia :)

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (4 kwie 2014, o 10:20)

tylko_tyle
ZdamyTo pisze:
tylko_tyle pisze:dzień dobry,
Pozdrawiam ciepło

Dziękujemy. Słuszna uwaga. Postaramy się wprowadzić taką zmianę przy najbliższej aktualizacji systemu testów.

PS. Przy okazji rada dla zdających, na egzaminie nie róbcie nic automatycznie. Czytajcie dokładnie pytania, bo czasem wystarczy zmiana szyku zdania i pytanie może nabrać zupełnie innego znaczenia :)

dziękuję. Dziś byłam dużo ostrożniejsza i zdałam! ;)

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (23 lis 2014, o 17:35)

werty666
Wedlug mnie brakuje wam inteligentnego systemu powtorek ktory by szanowal czas uzytkownika i nie powtarzal pytan ktore sa juz dobrze znane (cos ala super memo) plus powinniscie dodac wytlumaczenia do pytan ktore jeszcze bardziej by zwiekszyly rozumienie i w efekcie skutecznosc nauki.

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (23 lis 2014, o 21:46)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Dzięki za uwagę!

W e-kursie funkcjonuje przycisk WIEM TO, ktory wlasnie pelni tę funkcję o ktorej pieszesz. Kontrole nad postępem nauczania ma sam kursant, jak i jego instruktor - o ile zdecydują się na takie rozwiązanie. Insruktor wie z czym problemy mają poszczególni kursanci, oni zas mają kotrolę nad postępami w nauce wiedząc które działy najbardziej kuleją

Co do testów - w panelu są dostępne statystyki błędów z poszczególnych działów. Eliminowanie poszczególnych pytań byłoby niewłaściwe. Po n-tym przewałkowaniu bazy pytań, może się bowiem okazać, że pytania na które odpowiedzi były znane śpiewająco nagle zaczynają być problematyczne - bo przestały się wyświetlać jakiś czas temu.

Wyjasnienie pytań - i tu wkrótce będzie niespodzianka ;)

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (31 gru 2014, o 06:12)

freakout
czy dałoby się wprowadzić coś takiego aby automatycznie po zaznaczeniu danej odpowiedzi podświetlała się ona np. na zielono jeśli jest prawidłowa lub na czerwono gdy jest błędna? to wygodniejsze i zdecydowanie przyspiesza proces uczenia się :)

Re: Wasze pomysły na ZdamyTo.pl (31 gru 2014, o 16:14)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
freakout pisze:czy dałoby się wprowadzić coś takiego aby automatycznie po zaznaczeniu danej odpowiedzi podświetlała się ona np. na zielono jeśli jest prawidłowa lub na czerwono gdy jest błędna? to wygodniejsze i zdecydowanie przyspiesza proces uczenia się :)

Tryb nauki już ma taką funkcję. Przycisk Odpowiedź podświetla prawidłową odpowiedź.

Tryb egzaminu działa dokładnie tak samo jak egzamin na WORD więc dodanie wyróżnienia prawidłowej odpowiedzi jest bezzasadne.

Hmmm ale z tego co piszesz wynika, że uczysz się trybem egzaminu a to źle. Tam pytania przydzielane sa w sposob losowy, wiec zdarzyć się moze - a zdarzy na pewno - ze niektore pytania nie wyswietla ci sie.

Jak skutecznie uczyć się?: http://www.zdamyto.com/b/zdamyto/71