W Sejmie propozycja odłożenia zmian w egzaminach na prawo jazdy

Dziś (03-01-2013) w Sejmie debatowano na interesujący nas wszystkich temat: nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, która ma obowiązywać od 19 stycznia.

Najważniejsze skutki jakie niesie za sobą ustawa to przypomnijmy: nowy system egzaminu teoretycznego, nowe kategorie prawa jazdy, nowy wzór prawa jazdy, oraz elektroniczny obieg dokumentów w procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Dziś Rząd przedstawił kolejny projekt tejże nowelizacji. Opozycja zgłosiła do niej własne poprawki - proponuje m.in. odłożenie terminu obowiązywanie przepisów ustawy o kolejny rok.

Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski tłumaczył iż koszty uzyskania dokumentu prawa jazdy po wejściu ustawy mogą przekraczać możliwości przeciętnej polskiej rodziny - wyliczał iż koszty te mogą wzrosnąć o 100% ( z dzisiejszej średniej 1,5 tys zł do ponad 3 tys zł.)

Na wielu stronach internetowych szkół jazdy z całej polski pojawiły się informacje o planowanych podwyżkach kursów, ale czy tak drastyczny wzrost cen jest możliwy?

 

jeszcze aktualne testy na prawo jazdy: https://www.zdamyto.com/testy_prawo_jazdy

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka