Testy na prawo jazdy 2016 – wszystkie pytania są obecnie jawne i ogólnodostępne na stronie Ministerstwa.

 

Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, że od maja 2015 roku dokładnie wszystkie pytania jakie mogą pojawić się na egzaminach są udostępnione na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. 

 

Na podstawie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz. I z 2015 roku, poz. 155 ze zm.) Pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

 

Dokładnie te same słowo w słowo pytania zawierające te same filmy i zdjęcie znajdują się w testach online na portalu ZdamyTo.com (ZdamyTo.pl).

Dlatego zawsze polecamy Wam naukę według działów tematycznych tutaj: http://www.zdamyto.com/nowe_testy_prawo_jazdy/nauka_kategoria_B

 

 

Według informacji docierających do nas z ministerstwa w pierwszej połowie 2016 roku testy na prawo jazdy nie zmienią się, a baza pytań nie urośnie. W drugiej połowie 2016 roku baza pytań może być zwiększona o ok. 300-500 nowych pytań egzaminacyjnych zaakceptowanych przez Komisję Weryfikacyjną. Czy jest się czego obawiać? Naszym zdaniem nie, ponieważ zanim nowe pytania pojawią się na egzaminie ministerstwo musi te pytania upublicznić na swojej stronie i dopiero prawdopodobnie po kilku miesiącach od takiego upublicznienia nowe pytania powiększą bazę w WORD-ach w całej Polsce. W testach na prawo jazdy online na ZdamyTo także te pytania pojawią się wcześniej niż na egzaminie. 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka