Nowe WORDy -pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Łukowie i Świdnicy

Mieszkańcy Łukowa (województwo lubelskie) oraz Świdnicy (województwo dolnośląskie) mogą zdawać egzamin na prawo jazdy kat. AM, A1, A2, A, B1 oraz B w swoim mieście. Do tej pory najczęściej kierowali się do Siedlec.
 
 
W Łukowie filię otworzył WORD Biała Podlaska. Ośrodek powstał na terenie PKS-u przy ul. Piłsudskiego. Oddział dostał od bialskiego WORD-u trzy samochody egzaminacyjne, jedno suzuki oraz dwa ople To samochody najczęściej używane przez łukowskie szkoły jazdy. Natomiast, egzaminatorzy pracujący w oddziale terenowym zostali przeniesieni z Białej Podlaskiej. Do dyspozycji zdających są nowy plac manewrowy oraz 5 stanowisk przeznaczonych na egzamin teoretyczny. 
 
 
W Ośrodku w Świdnicy, który jest filią wałbrzyskiego WORD, pierwszy egzamin odbył się 23 kwietnia. Do egzaminu teoretycznego przystąpiło 16 osób, a powiodło się tylko połowie z nich
Biura zostały ulokowane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. B. Głowackiego 1 w Świdnicy. Plac manewrowy natomiast znajduje się pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Bartosza Głowackiego. Zapisywać się można w dni powszednie od 8.30 do 15.15.
 

 

 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka