WORD Poznań. Jak wyglądają zapisy?

Jak wyglądają zapisy na egzamin w WORD Poznań?
Na egzamin w WORD Poznań można zapisać się osobiście w ośrodku, w godzinach otwarcia, kontaktując się telefonicznie bądź przez Internet. Zapisy na egzamin online odbywają się poprzez stronę internetową Info-car, dlatego proces jest prosty. Wystarczy zalogować się na swoje konto, wybrać dogodny termin i odpowiednią kategorię prawa jazdy, a na końcu uiścić opłatę na podany nr konta bankowego. Wolne terminy zależą od sezonu i liczby chętnych osób.

Każdy egzamin składa się z części teoretycznej, czyli testów na prawo jazdy i praktycznej. Jak zdać je obie? Egzamin teoretyczny wymaga dużej wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Wymagane jest uzyskanie 68 punktów na 74 możliwych. Egzamin praktyczny odbywa się na trasie egzaminacyjnej, która zazwyczaj przebiega w pobliżu ośrodka i polega na wykonywania poleceń egzaminatorów.

Na co uważać i w jaki sposób zdać egzamin?

W trakcie egzaminu należy być w pełni skoncentrowanym i się nie rozpraszać. Najczęściej popełnianymi błędami podczas części praktycznej są, między innymi, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdu lub pieszemu znajdującemu się na przejściu czy niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej.
W trakcie trzeba wykazywać się dużą wyobraźnią i umieć ocenić sytuacje panującą na drodze. Wiele osób zastanawia się, czy rozmawiać z egzaminatorem podczas egzaminu – to zależy od osoby, nie każdy jest chętny do rozmów.

Rezygnacja z egzaminu w WORD Poznań

Z egzaminu można zrezygnować pod warunkiem, że do wyznaczonej daty pozostały minimum 2 dni, chyba że dyrektor zadecyduje inaczej.
W takiej sytuacji należy złożyć odpowiedni wniosek (druki do pobrania na stronie internetowej WORDu) w ośrodku – osobiście lub drogą pocztową.
Po jego rozpatrzeniu otrzyma się zwrot pieniędzy wpłaconych na konto bankowe instytucji.

WORD Poznań – jak dojechać?

W pobliżu WORD Poznań znajduje się przystanek autobusowy Wilczy Młyn. Nieco dalej są przystanki Wilczak II, Wilczak, Naramowicka, Os. Kosmonautów, Rondo Solidarności. Dojeżdżają tam autobusy linii 178, 183 i 322.

Przy ośrodku znajduje się plac manewrowy, z którym można zapoznać się w trakcie tzw. dnia otwartego. Na tym wydarzeniu można odbyć próbny egzamin i przy okazji zobaczyć jacy egzaminatorzy tam pracują.
WORD Poznań stale publikuje na swojej stronie internetowej aktualności (w tym przetargi), z których można dowiedzieć się o najbliższych wydarzeniach czy sprawdzić zdawalność egzaminowanych. Przy wyborze ośrodka niezwykle cenne są także opinie innych osób.

Poznaj osoby, które zdają na prawo jazdy w Poznaniu. Warto dołączyć do grupy na facebooku.

Pojazdy w WORD Poznań

WORD Poznań posiada takie pojazdy egzaminacyjne, jak:
Kia Rio,
Opel Vivaro B Furgon,
Opel Movano,
przyczepa Viola G-40,
MAN TGL + przyczepa,
Zetor PROXIMA 65.