Ile kosztuje godzina jazdy doszkalającej?

Ile kosztuje godzina jazdy doszkalającej? Skończyły się Tobie regulaminowe godziny kursu nauki jazdy? Szukasz informacji w jakiej cenie są dodatkowe szkolenia z instruktorem? Zastanawiasz się ile godzin trzeba jeździć, aby zdać egzamin praktyczny?

Kurs nauki jazdy a jazda doszkalająca.

Ile jest godzin teorii na prawo jazdy w kursie? Ile godzin praktyki na prawo jazdy w 2021 roku? Kurs na prawo jazdy dla kategorii A i B obejmuje 30 godzin szkolenia teoretycznego. Jazdy muszą obejmować 20 godzin w przypadku kategorii A i 30 godzin dla kursanta zdającego na prawo jazdy kat. B. Poprzednio opisaliśmy jak długo trwa kurs nauki jazdy.

Konkludując jeżeli kursant wyjeździ regulaminowe 30 godzin podczas kursu, a z różnych powodów odczuwa potrzebę dalszych jazd, kolejnych godzin szkolenia, musi liczyć się z koniecznością zakupu dodatkowych godzin.

Ile kosztuje średnio godzina jazdy doszkalającej? Ankieta.

W związku z częstym zapytaniem kursantów o ceny jazd dodatkowych przeprowadziliśmy ankietę na 150 osobach (przeprowadzona w grupie na facebooku). W ankiecie brali udział losowi kursanci z różnych stron polski. Badanie dotyczyło aktualnych cen w 2021 roku.

Średnia cena jednej godziny jazdy doszkalającej w Polsce wynosi obecnie 73 złote.

Niewątpliwie jednak średnia cena może być dla wielu myląca i nie oddawać realiów akurat w jego mieście egzaminacyjnym. Istotnie ceny wahają się dość znacznie od 60 złotych do nawet ponad 100 złotych (np. w weekendy w większych miastach).

Prawdopodobnie kursant może także liczyć na zniżki gdy zakupi większy zakup godzin dodatkowych. Bez wątpienia inne ceny szkoły oferują także swoim kursantom, a inne dla osób z zewnątrz, które zdecydowały się zmienić instruktora po kursie.

Kiedy i czy warto dokupić dodatkowe godziny jazdy?

Wiele osób dopytuje na grupach i forach czy instruktor może kazać wykupić dodatkowe godziny jazdy? Godne uwagi jest to, że instruktor dysponuje takim narzędziem weryfikacji kursantów jak egzamin wewnętrzny. Bez wątpienia po nie udanej próbie takiego egzaminu instruktor może zasugerować dodatkowe jazdy. Dla wyjaśnienia z pewnością lepiej zdecydować się na doszkalanie niż iść na egzamin niepewnym swoich umiejętności. Oczywiście może się okazać, że zakup jazd dodatkowych jest opłacalną inwestycją ponieważ koszt każdego egzaminu praktycznego to 140 zł.

Jazdy doszkalające po długiej przerwie i jazdy doszkalające dla osób z prawem jazdy.

Wiele osób po nieudanej próbie (wielu próbach) egzaminu poddaje się na jakiś czas i przerywa przygodę z prawem jazdy by po jakimś czasie do niej powrócić. Co istotne egzaminu z teorii nie trzeba już powtarzać. Tacy kursanci powracający z nowym zapałem są najczęściej zainteresowani całym pakietem godzin doszkalających i mogą liczyć na atrakcyjne oferty. Ile godzin doszkalających dokupić? To już zależy od predyspozycji i wcześniej zdobytych umiejętności, a także tego jak długo trwała przerwa.

Czy osoba, która posiada prawo jazdy, ale z jakiś powodów nie korzystała z samochodu i czuje się niepewnie może zakupić jazdy doszkalające? Tak, jest to możliwe u instruktora techniki jazdy. Takie osoby muszą zaplanować w budżecie większe wydatki ponieważ godzina takiego doszkalania to koszt około 100 złotych.

Ile kosztuje godzina jazdy doszkalającej?

Ile kosztuje godzina jazdy z instruktorem? Jaki jest koszt dodatkowej jazdy w wordzie? Podsumowując, cena godziny jazdy zależy od miasta jednak tendencja jest taka, że ceny kursów na prawo jazdy w całym kraju rosną.