Ceny za egzamin i szkolenie w górę!?

Ceny za egzamin i szkolenie w górę!?

Temat jest kontrowersyjny. Wiadomo, że każdy z nas chciałby za jak najmniejszą kwotę przejść idealne, profesjonalne i przyjemne szkolenie, a następnie zdać egzamin ( najlepiej również tanio i za pierwszym razem). Z drugiej strony szkoły jazdy potrzebują zysków żeby takie idealne szkolenia nam zorganizować. Czy da się znaleźć  złoty środek?

O podwyższenie cen za kurs walczą instruktorzy ze Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. Starają się przekonać ministra transportu do ustalenia ceny minimalnej za kurs. Miałaby wynosić ok. 1600 zł.  Instruktorzy z Izby tłumaczą taką konieczność nieuczciwą konkurencją panującą na rynku OSK, a także stratami, które ponoszą sami kursanci.

Przedstawiciele Izby twierdzą iż szkoły oferujące kursy po bardzo niskich cenach często oszukują swoich klientów np. szkolenie prowadzą głównie na placu manewrowym,  nie wiele jeżdżąc w ruchu miejskim, słabo przygotowują do egzaminu i  efekcie obniżają zdawalność.

Instruktorzy z OIGOSK chcieliby również podwyższenia opłaty za egzamin. Zakładają iż aktualna cena (112 zł) powoduje, że niektórzy kursanci podchodzą do egzaminu lekceważąco. Również ze względu na wzrost cen benzyny cena egzaminu według nich powinna wzrosnąć o ok 50 zł.

Co o tym myślicie? Jakie są Wasze doświadczenia? Lepiej kupić droższy kurs czy możliwie oszczędzić? Ile płacicie/płaciliście za swój kurs i czy jesteście/byliście z niego zadowoleni?

Zapraszamy również szkoły jazdy i instruktorów. Włączcie się do dyskusji, przedstawcie swój własny punkt widzenia.

Zapraszamy do dyskusji na fanpage.

DSC05282-elka na swiatlach