Alkohol na egzaminie

Co jakiś czas w naszym kraju znajdzie się osoba, delikatnie to zjawisko nazywając,  lekkomyślna, która próbuje zdać egzamin na prawo jazdy  z kilkoma promilami alkoholu we krwi. Są też tacy, którzy próbują uczyć się jeździć „nie będąc w pełnej dyspozycji”.


Przed kilkoma tygodniami w WORD Biała Podlaska na egzaminie praktycznym pojawił się 33 latek. Był już w połowie sukcesu na placu manewrowym, dobrze wykonał jazdę po łuku! Egzaminator poczuł jednak od niego woń alkoholu, po chwili wezwał policję. Okazało się, że chłopak ma blisko półtora promila alkoholu we krwi. Zgadnijcie z jakiego powodu podchodził do egzaminu? Wcześniej zdobyte prawko zostało mu odebrane za... jazdę pod wpływem!

Inny rekordzista, mieszkaniec gminy Kąkolewnica zamierzał przystąpić do egzaminu mając prawie 3 promile! Nie udało mu się nawet podejść do samochodu, został „wyczuty” i odesłany do domu. Dwie godziny później zatrzymała go policja. Tak! Jechał samochodem.


W Lublinie swoje uprawnienia do  kierowania pojazdami postanowił rozszerzyć pewien 29 latek. Miał już prawo jazdy na kategorię B, teraz zamarzyło mu się zostać kierowcą ciężarówki.  Temu mistrzowi kierownicy również udało się zaliczyć plac. Na miasto już nie wyjechał i prędko nie wyjedzie nawet osobówką, prawdopodobnie straci wcześniej zdobyte prawo jazdy.


Z kolei w Opolu na płocie zaparkował inny 29 latek. Policji tłumaczył, że przygotowywał się do egzaminu na prawo jazdy. Alkomat wykazał u niego ponad 3 promile.


Wszystkie takie zdarzenia mogą wydawać się śmieszne, ale pamiętajmy, że alkohol jest główna przyczyną wypadków na drogach w Polsce, często wypadków śmiertelnych.

 
Młodzi ludzie, którzy dopiero co zostali kierowcami i ci, którzy zostać zamierzają powinni podjąć wyzwanie i udowodnić reszcie, że prowadzanie auta po spożyciu alkoholu jest szczytem głupoty i nieodpowiedzialności.