Porady dla tego Ośrodka

Zobacz animację i poznaj wskazówki instruktora: Żółkiewskiego-Kochanowskiego

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZbliżający się pojazd uprzywilejowany w akcji - mamy obowiązek... zobacz to na animacji ruchu drogowego!

Zobacz animację oraz film -> skrzyżowanie Warszawska-Młocińska

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZwrócimy uwagę na ograniczoną ilość miejsca przed przejazdem kolejowym... zobacz to na animacji oraz na filmie!

Zobacz animację oraz film -> Wyzwolenia - Poczty Gdańskiej

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaSygnalizacja warunkowa na prawym pasie. Sygnalizacja kolizyjna na lewym pasie... zobacz animację ruchu na tym skrzyżowaniu oraz sytuację na filmie!

Zobacz animację oraz film -> Trembeckiego-Siemieńskiego

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaJadąc w lewo z ul. Trembeckiego świecimy kierunkowskaz lewy, ustępujemy pierwszeństwa... zobacz animację oraz film z tego skrzyżowania!

Animacja: Dąbrowskiego - Unii Lubelskiej - Reformacka

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaDo jazdy w lewo z ul. Dąbrowskiego będziemy zajmować pas... zobacz to na animacji!

Zobacz animację oraz film -> skrzyżowanie Dąbrowskiego-Pola

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZmiana kierunku jazdy w lewo. Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną... zobacz sytuację na filmie, a także obejrzyj animację ruchu pojazdów na tym skrzyżowaniu!

Wyjazd z placu WORD Rzeszów

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz wyjazd z placu manewrowego WORD Rzeszów - tak rozpoczniesz egzamin - część w ruchu miejskim!

Zobacz filmy -> Rondo Jana Pawła II

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZawracanie, jazda z Lubelskiej w Rycerską... zobacz sytuację oraz zapoznaj się z poradami instruktora do filmów!

"Kwadrat śmierci" - zobacz film cz. 1

Film z rejonu egzaminacyjnegoOd jakiegoś czasu, nikt nie pamięta już od kiedy ;) obszar tego osiedla zwany jest przez kursantów "kwadratem śmierci".
Jadąc ulicą Husarską aż do Jasnej - skrzyżowanie równorzędne - wyjeżdżamy na ulicę jednokierunkową... zobacz to na filmie!

"Kwadrat śmierci" - zobacz film cz. 2

Film z rejonu egzaminacyjnegoFilm zaczyna się na ulicy Lucjana Siemieńskiego, skręcamy w Kosynierów i jedziemy w stronę Husarskiej... zobacz prawidłowy przejazd przez ten fragment "Kwadratu.."

"Kwadrat śmierci" - zobacz film cz. 3

Film z rejonu egzaminacyjnegoTrzecia część przejazdu przez "Kwadrat Śmierci"... zobacz to na filmie! Zmiana kierunku jazdy w lewo...

"Kwadrat śmierci" - zobacz film cz. 4

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaDalej w głąb "Kwadratu śmierci" czyli -->> nagranie zaczyna się jeszcze na ulicy Partyzantów, dalej jedziemy: Kosynierów, Sienkiewicza i aż do Kochanowskiego...

Zobacz FILM - Zawracanie Warszawska

Film z rejonu egzaminacyjnegoNie wszystkie przewiązki między wysepkami są możliwe do zawracania... zobacz na filmach gdzie i jak prawidłowo zawrócić na Warszawskiej!

Przejazd przez Rondo Pakosława - nie będące skrzyżowaniem o...

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaNa pierwszy rzut oka zwykłe “rondo”. Brak tu jednak typowego dla skrzyżowań o ruchu okrężnym oznakowania C-12 + A-7... zobacz to na filmie!

Zobacz film -> Wyzwolenia -gen. Leopolda Okulickiego

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowania
Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zmiana kierunku jazdy w lewo... zobacz to na filmie!

UWAGA!!! Rejon ciasnych uliczek - film

Film z rejonu egzaminacyjnegoZnajdujesz się w rejonie ciasnych uliczek. Dodatkową trudność sprawić Ci może wzmożony - jak na tak wąską drogę - ruch... zobacz film!

Zobacz film i poznaj wskazówki instruktora - Piłsudskiego - Cieplińskiego - Marszałkowska

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaSkrzyżowanie o ruchu okrężnym z sygnalizacją świetlną. Rejon o dużym nasileniu ruchu drogowego, dodatkowa trudność... zobacz to na filmie!

Zobacz film - Plac Śreniawitów/Lisa-Kuli

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaUlica Lisa-Kuli stanowi drogę u dużym natężeniu ruchu. Zwracaj baczną uwagę na... zobacz to na filmie i zapoznaj się z poradami!

Piłsudskiego Józefa - Asnyka Adama - zobacz film!

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaNa krótkim odcinku Piłsudskiego ograniczono prędkość do 40 km/h... zobacz film i zapoznaj się ze wskazówkami instruktora!

Ciepłownicza - Maczka - Siemieńskiego - FILM

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZmiana kierunku jazdy w lewo w Siemieńskiego - pamiętaj o... 

Krakowska - Wincentego Witosa - film

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz film i zapoznaj się ze wskazówkami instruktora! Na pierwszy rzut oka zwykłe “rondo” czyli skrzyżowanie na którym ruch odbywa się wokół wyspy...

Warszawska / Wyzwolenia - zobacz film!

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaMasz spore szanse ze znajdziesz się w tym obszarze... zobacz sytuację na filmie!

Lubelska/Maczka - film

Film z rejonu egzaminacyjnegoZmiana kierunku jazdy w lewo. Zwracaj uwagę na znaki poziome... zobacz całą poradę oraz film!

FILM - Marii Kolbego oraz Obrońców Poczty Gdańskiej /Władysława Raginisa

Film z rejonu egzaminacyjnegoZnajdujesz się w strefie ograniczonej prędkości - 30 km/h. Wewnątrz strefy jednak ustalono znakiem... zobacz to na filmie!

Stanisława Trembeckiego / Lubelska - film

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaSkrzyżowanie o ruchu kierowanym - sygnalizatory S-3 (bezkolizyjne)... zobacz film i zapoznaj się z poradą!

Porady / komentarze instruktora

Nakaz skrętu w prawo za znakiem

Nakaz skrętu w prawo za znakiemWylot z drogi podporządkowanej - po prawej znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" 

Miejsce szczególnie uczęszczane przez dzieci.

Miejsce szczególnie uczęszczane przez dzieci. Kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność. 

Przejazd kolejowy z zaporami.

Nawet gdy zapory są podniesione kierującego pojazdem obowiązuje zachowanie szczególnej ostrożności. Przed wjazdem na tory należy upewnić się, czy nie ...

Przejście dla pieszych szczególnie uczęszczane przez dzieci.

Przejście dla pieszych szczególnie uczęszczane przez dzieci. Znak przejście dla pieszych z tabliczką wskazującą, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci.

Ul. Krakowska przed skrzyżówaniem z ul. Witosa.

Dojeżdżając do skrzyżowania z ul. Witosa należy zając zgodny z zamierzonym kierunkiem jazdy pas ruchu. 

Ul. Łabędzia jest drogą jednokierunkową.

Ul. Łabędzia jest drogą jednokierunkową.  Ul. Łabędzia jest drogą jednokierunkową; widoczny znak D-3 "droga jednokierunkowa" oraz B-35 "zakaz postoju" 

Wylot z drogi podporządkowanej.

Wylot z drogi podporządkowanej.Po prawej widoczny znak A-7 "ustąp pierwszeńśtwa" 

Widok na drogę jednokierunkową.

Widok na drogę jednokierunkową. Na tym zdjęciu widać znak ostrzegawczy "próg zwalniający" oraz ograniczenie prędkości do 20 km/h. 

Zakaz postoju

Na ul. Klonowickiej widoczny znak B-35 "zakaz postoju"

Nakaz skrętu w prawo za znakiem.

Nakaz skrętu w prawo za znakiem. Wlot z drogi podporządkowanej, widoczny znak A-7. 

Droga z pierwszeństwem zmienia kierunek.

Skrzyżowanie na którym droga z pierwszeństwem zmienia kierunek, a jej właściwy przebieg opisują tabliczki T-6. 

Widok na ulice Chocimską.

Widok na ulice Chocimską. Ul. Chocimska i widoczny znak D-4a "droga bez przejazdu" potocznie ślepa uliczka.