Porady dla tego Ośrodka

Zobacz animację ruchu pojazdów na Rondzie Solidarności

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaNa animacji 3 pojazdy w ruchu okrężnym: kiedy zmienić pas? kiedy użyć kierunkowskazu i komu ustąpić pierwszeństwa przejazdu?

Zobacz skrzyżowanie: Morska/Przemysłowa

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz skrzyżowanie ulic: Morskiej, Przemysłowej i Sienkiewicza. Jest to skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Skrzyżowanie: Sienkiewicza z Rybacką

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz skrzyżowanie Rybackiej - ulicy jednokierunkowej - z ulicą Sienkiewicza. Główna "zabawa" z drogami jednokierunkowymi polega na właściwej pozycji przy wykonywaniu zmiany kierunku w lewo - pamiętaj wtedy zjechać do lewej krawędzi jezdni.

Zobacz skrzyżowanie ulic Sienkiewicza z Franciszkańską i Bosmańską

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaNa Bosmańskiej znak STOP oraz linia bezwzględnego zatrzymania. Ulica Sienkiewicza od strony Franciszkańskiej jest ulicą jednokierunkową. Zobacz to skrzyżowanie!

Zobacz skrzyżowanie Spokojnej z Franciszkańską

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaWyjeżdżając ze Spokojnej musi bezwzględnie zatrzymać pojazd - nie tylko z powodu kiepskiej widoczności - zmusza Cię do tego znak STOP oraz linia bezwzględnego zatrzymania. Uwaga na pieszych... zobacz skrzyżowanie!

Skrzyżowanie - Morska/Boh Warszawy

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz to skrzyżowanie! To rondo? Nie - chociaż swoją budową skrzyżowanie przypomina typowe rondo - nie jest nim. Jest to skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną...

Porady / komentarze instruktora

Widok na ZORD w Koszalinie

Widok na ZORD w KoszalinieNa zdjęciu widoczne zabudowania ZORD w Koszalinie 

Wyjazd z ZORD w Koszalinie

Wyjazd z ZORD w KoszalinieNa zdjęciu widoczny wyjazd z ZORD w Koszalinie 

Znak D-6 "przejście dla pieszych" oraz tabliczka T-27 "dzieci"

Znak D-6 "przejście dla pieszych" oraz tabliczka T-27 "dzieci" Na zdjęciu przejścia dla pieszych oznaczone tabliczkami "dzieci" należy zachować szczególną ostrożność. 

Droga z pierwszeństwem.

Droga z pierwszeństwem.Znak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie. 

Widok z ul. Orlej - znak "ustąp pierwszeństwa"

Widok z ul. Orlej - znak "ustąp pierwszeństwa"Znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" oraz tabliczka T-6c wskazującą rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie.

Nakaz jazdy w prawo za znakiem

Nakaz jazdy w prawo za znakiemNakaz jazdy w prawo za znakiem - zobowiązuje kierującego do jazdy w prawo za znakiem.

Nakaz jazdy z prawej strony znaku

Nakaz jazdy z prawej strony znakuNakaz jazdy z prawej strony znaku - zobowiązuje kierującego do jazdy z prawej strony znaku; znak ten może być umieszczony na przedłużeniu osi drogi (jezd...

Animacja oraz film: Rondo Solidarności

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz animację ruchu pojazdów na Rondzie Solidarności w Koszalinie! Zapoznaj się ze wskazówkami instruktora.

Animacja - przedstawia dawny wygląd skrzyżowania :) teraz jest tu rondo

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZ takim skrzyżowaniem musieli zmierzyć się jeszcze całkiem niedawno wszyscy zdający egzamin na prawo jazdy w Koszalinie. Jest bardzo dobr...

Zachowanie na skrzyżowaniu

Zachowanie na skrzyżowaniuUstępując pierwszeństwa pojazdom w ruchu okrężnym należy ustępować też tym wszystkim pojazdom szybko dojeżdżającym z lewej strony! Pojazdy w ruchu okr...

przejazd przez rondo

przejazd przez rondoJazda w prawo - świecimy prawy kierunkowskaz, zwalniamy (II-bieg), jedziemy prawym pasem.Ustępujemy pierwszeństwa pojazdom w ruchu okrężnym i pierwszym zjaz...

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym oznakowane znakami A-7 i C-12

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym oznakowane znakami A-7 i C-12Obowiązuje wtedy zasada, że wjeżdżający ustępuje pierwszeństwa pojazdom w ruchu okrężnym, a będący w ruchu okrężnym ma pierwszeństwo przed pojazdami doj...