Porady dla tego Ośrodka

Zobacz animację i poznaj wskazówki instruktora: Gajowa-Głowackiego

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaKto ma pierwszeństwo w tej sytuacji? Który pojazd przejedzie jako ostatni? Zobacz sytuację na animacji.

Zobacz animację ruchu drogowego na: Sułkowskiego-Chodkiewicza

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaJazdę w lewo najlepiej realizować w sposób bezkolizyjny wraz z pojazdem jadącym z przeciwnej strony w lewo.... zobacz tą sytuację na animacji. 

Zobacz animację ruchu pojazdów na Rondzie Ossolińskich!

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaCztery pojazdy wjeżdżają na skrzyżowanie - kto będzie miał pierwszeństwo przejazdu, a kto przejedzie ostatni? 

Zobacz animację ruchu pojazdów: Plac Weyssenhoffa

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowania
Układ skrzyżowania, linia pojedyncza ciągła między pasami zobowiązują nas do zajmowania prawego pasa do jazdy “pierwsza w prawo”.
Tak jadąc mamy pierwszeństwo przed zbliżającymi się pojazdami z lewej strony... zobacz całą poradę instruktora oraz zasady pierwszeństwa na animacji ruchu pojazdów. 

Animacja: Powstańców Wlkp - Ogińskiego

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaZobacz animację ruchu na tym skrzyżowaniu oraz zapoznaj się ze wszystkimi wskazówkami instruktora. 

Zobacz animację i poznaj wskazówki - Łęczycka - Curie Skłodowskiej

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowania
Skrzyżowanie z wyspą centralną w kształcie okręgu z ustalonym pierwszeństwem przejazdu znakami drogowymi.
Nie jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym...

Kasztanowa-Grabowa - zobacz animację ruchu drogowego

Animowana porada , sytuacja ze skrzyżowaniaKtóry pojazd będzie miał pierwszeństwo przejazdu, a który przejedzie ostatni? Zobacz tą sytuację na animacji!

Porady / komentarze instruktora

Przejście dla pieszych z wysepką

Przejście dla pieszych z wysepkąTraktujemy tego typu przejście jak dwa oddzielne, przez przejście na którym nie ma pieszych można przejechać, należy pamiętać jednak że jest to miejsce ...

Znak STOP oraz linia bezwzględnego zatrzymania.

Znak STOP oraz linia bezwzględnego zatrzymania. Linia bezwzględnego zatrzymania wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B-20. 

Skrzyżowanie z wyspą centralną

Skrzyżowanie z wyspą centralną Na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i al. Wyszyńskiego ruch kierowany jest przez sygnalizacje świetlną. 

Znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" oraz tabliczka T-6b

Znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" oraz tabliczka T-6bZnak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie.

Znak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka T-6a

Znak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka T-6aZnak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie.

Sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniu ruch jest kierowany poprzez sygnalizacje świetlna. 

Skrzyżowanie ul. Bocznej na ul. Łęczycką.

Skrzyżowanie ul. Bocznej na ul. Łęczycką.Widoczny zakaz skrętu w lewo na ul. Boczną. 

Powierzchnia wyłączona z ruchu

Powierzchnia wyłączona z ruchuNa ul. Powstańców Śląskich znaki poziome P-21 "powierzchnia wyłączona z ruchu" oznacza powierzchnię drogi, na którą wjazd i zatrzymanie są zabronione

W prawo droga do WORD Bydgoszcz

W prawo droga do WORD BydgoszczZakręt w prawo ( w stronę WORD) możliwy z prawego pasa ruchu.

Widok na budynek WORD w Bydgoszczy

Widok na budynek WORD w BydgoszczyNa zdjęciu po prawej widać parking przez WORD.

Znak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka T-6a

Znak D-1 "droga z pierwszeństwem" oraz tabliczka T-6aPod znakiem D-1 umieszczona tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie. 

Sygnalizator z warunkowym zezwoleniem na skręt

Sygnalizator z warunkowym zezwoleniem na skrętadawany przez sygnalizator S-2 sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki oznacza, że dozwolone jest skręcanie w kierunku wskazanym strza...