Jak odpalić auto, które zgasło w trakcie jazdy (31 maja 2018, o 06:17)

tulipanowa_U844556
Jak w temacie, jeśli jechaliśmy np.na 4-ce i auto nam zgasło, bo np.nie zmieniliśmy biegu na niższy lub też do zatrzymania zapomnieliśmy wcisnąć sprzęgła, aby odpalić ponownie auto należy wrzucić na luz i wcisnąć sprzęgło i przekręcić kluczyk, a następnie wrzucić 1-kę? Czy możemy wcisnąć sprzęgło, wbić 1-kę i dopiero przekręcić kluczyk? Druga kwestia - jeśli np.zgaśnie nam na 2-ce, to możemy np.po prostu wcisnąć sprzęgło i przekręcić kluczyk i auto odpali na 2-ce, czy tak nie robimy? Ostatnio wykonywałam zatrzymanie w wyznaczonym miejscu i przy prędkości 50 km/h miałam wbitą 4-kę, zapomniałam o sprzęgle na koniec i auto zgasło, ze stresu nie pamiętam już co zrobiłam później, ale miałam problem z odpaleniem, chyba nie wcisnęłam sprzęgła przy wbitym biegu 4-tym, tylko przekręciłam kluczyk... Co powinnam była zrobić po kolei w takiej sytuacji na drodze? Czy odpalam tak jak podczas normalnego ruszania na początku jazdy? Tj.sprzęgło - kluczyk - wbijam jedynkę i popuszczam sprzęgło? Czy jak zgaśnie na tej 2-ce np.to wystarczy, że wcisnę sprzęgło i przekręcę kluczyk i auto da radę odpalić? Czy jednak nie można przekręcać kluczyka na wbitym żadnym biegu i wszystko zaczynam od wbicia luzu?

Re: Jak odpalić auto, które zgasło w trakcie jazdy (25 cze 2018, o 10:33)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
wystarczy wcisnac sprzeglo i przekrecic kluczyk. na luz w tej sytuacji wrzucac nie musisz.