Mam pytanie odnośnie testu z bazy (4 paź 2017, o 19:27)

kaa_U722316
Mam taką sytucje jak na załączniku. W polsce mamy prawo, które zabrania jazdy lewym pasem do jazdy prosto, jeśli prawy jest wolny. Dlaczego to prawo się nie ima tego przypadku?
Załączniki
Bez tytpggggułu.jpg
Bez tytpggggułu.jpg (125.84 KiB) Przejrzano 757 razy

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (4 paź 2017, o 20:42)

Awatar użytkownika
ZdamyTo_U1188
Wydaje mi się, że zupełnie jasno sprawę wyjaśnia uzasadnienie do pytania. Strzałki kierunkowe - znaki poziome wskazują kierunek "prosto" na lewym pasie.

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (5 paź 2017, o 05:30)

kaa_U722316
Pytanie dosyć podchwytliwe. Nie widać rozwidlenia dróg, a strzałka po prawej stronie sugeruje jakby była po prostu źle namalowana i nakazywała jazde prosto. W trakcie jazdy to widać, ale w czasie rozwiązywania testów n afilmikach tej jakości kiepsko.

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (5 paź 2017, o 05:35)

kaa_U722316
Jeszcze jedno zagadnienie. Nie zgodzę się z odpowiedzią do tego pytania(nie mogę wkleić zdjęcia) Pytanie było "co będzie skutkiem zbyt niskiego ciśnienia powietrza w oponach?" Z fizyki wiemy, że jeśli coś do czegoś przylega większą powierzchnią, to przyczepność i siła tarcia jest większa. Nie bez powodów część kierowców w czasie zimy przy śliskiej nawierzchni spuszcza delikatnie powietrze z koła, żeby w czasie jazdy mieć lepszą przyczepność. Nawet w książce do teorii mam to napisane. Rozumiem,że wypadało by zaznaczyć tą odpowiedź, ale w stosunku do tego pytania nijak nie ma potwierdzenia w praktyce.

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (6 paź 2017, o 08:09)

Awatar użytkownika
ZdamyTo_U1188
kaa_U722316 pisze:Jeszcze jedno zagadnienie. Nie zgodzę się z odpowiedzią do tego pytania(nie mogę wkleić zdjęcia) Pytanie było "co będzie skutkiem zbyt niskiego ciśnienia powietrza w oponach?"

Odp na pytanie jest OK. Jeżeli nam nie wierzysz - jest to oficjalne stanowisko komisji przy Ministerstwie - możesz dopytać :)

Nie bez powodów część kierowców w czasie zimy przy śliskiej nawierzchni spuszcza delikatnie powietrze z koła, żeby w czasie jazdy mieć lepszą przyczepność

To chyba jakieś mądrości ludowe... Ta część kierowców popełnia błąd - trzeba pilnować zalecanego przez producenta ciśnienia w kole - szczególnie zimą kiedy niższa temperatura spowoduje jego obniżenie trzeba je podnieść.

Nawet w książce do teorii mam to napisane.

Co to za mądra książka?

Jakie są skutki zbyt niskiego ciśnienia w naszych oponach? :!: :idea:
Gorsza sterowalność samochodu, dłuższa droga hamowania, znoszenie na boki podczas jazdy na wprost, pogorszenie przyczepności, „pływanie” na zakrętach, większe spalanie, zmniejszenie żywotności opony.

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (8 paź 2017, o 14:05)

kaa_U722316
Jakie są skutki zbyt niskiego ciśnienia w naszych oponach? :!: :idea:
"Gorsza sterowalność samochodu,"
Może i tak
"dłuższa droga hamowania,"
O nie... właśnie że krótsza"
"znoszenie na boki podczas jazdy na wprost,"
Chyba to są bzdury
" pogorszenie przyczepności,"
Kompletne bzdury
"„pływanie” na zakrętach, większe spalanie, zmniejszenie żywotności opony.
Czyli jednym słowem niższe ciśnienie w oponie to gotowy armagedon, 3-cia wojna światowa i najazd obcych. Wiem, jaką odpowiedź znaznaczyć w razie pytania. Próbuje wywnioskować tylko czy ma ona sens i jest zgodne z prawdą. Podobnie rzecz się ma z pytaniem jak wpływa przyspieszenie jazdy na kąt widzenia na drodzę. Szczerze powiedziawszy g*no prawda, że przy zwiększonej prędkości kąt widzenia się zmniejsza(podaje dla przykładu jeszcze jedną odpowiedź na pytanie,które nie mają dla mnie sensu). Kąt pozostaje taki sam (ok 180 stopni), jedynie ilość bodźców docierających do oka i czas na ich przetworzenie i reakcje są mniejsze. Pyta pan jaka książka... Spróbuje dodać screena.Wyskakuje mi za każdym razem, że plik za duży, nawet jeśli zdjęcie zawiera się poniżej 1mb

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (8 paź 2017, o 14:13)

kaa_U722316
Edit. Nawet przy rozmiarze poniżej 0,5 mb wyskakuje mi błąd, że plik jest za duży. Pozostaje mi tylko nakierować. Henryk Próchniewicz "Kierowca doskonały B" Str. 310
Co do odpowiedzi "Odp na pytanie jest OK. Jeżeli nam nie wierzysz - jest to oficjalne stanowisko komisji przy Ministerstwie - możesz dopytać" Czyli jeśli ta komisja ustali, że woda ma wrzeć w 90C przy 1013 Hpa, to ja mam uważać tak samo? Woda też? Rozumiem, że jeśli boli Cię brzuch po posiłku w trakcie jazdy, to zatrzymujesz się i prowokujesz wymioty?

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (8 paź 2017, o 17:22)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
kaa_U722316 pisze:Czyli jednym słowem niższe ciśnienie w oponie to gotowy armagedon, 3-cia wojna światowa i najazd obcych.

Mniej więcej właśnie tak ;)

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (8 paź 2017, o 17:30)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
kaa_U722316 pisze:Edit. Nawet przy rozmiarze poniżej 0,5 mb wyskakuje mi błąd, że plik jest za duży. Pozostaje mi tylko nakierować. Henryk Próchniewicz "Kierowca doskonały B" Str. 310
Co do odpowiedzi "Odp na pytanie jest OK. Jeżeli nam nie wierzysz - jest to oficjalne stanowisko komisji przy Ministerstwie - możesz dopytać" Czyli jeśli ta komisja ustali, że woda ma wrzeć w 90C przy 1013 Hpa, to ja mam uważać tak samo? Woda też? Rozumiem, że jeśli boli Cię brzuch po posiłku w trakcie jazdy, to zatrzymujesz się i prowokujesz wymioty?

1. Kto powiedział że podręcznik próchniewicza napisany dziesiąt lat temu jest wyznacznikiem prawdy absolutnej?
2. Nie zagłębiałbym się w sprawy pierwszej pomocy, z dwóch względów:
a/ baze zaaprobowala komisja i to ona jest adresatem uwag
b/ baze konsultowano min ze srodowiskiem medcznym, wiec uznano, że jesli niechcacy polknales termometr rtęciowy i boli cie brzuch (albo po prostu cierpisz na zatrucie) to najlepszym sposobem pozbycia sie powodu zatrucia jess sprowokowanie wymiotów :) W przypadku polnięcia termometru rtęciowego najlepiej jest wymiotować przez sitko, aby się nie potłukł :)

Ale poważniej - zdamyto korzysta z bazy ktorą ustępnił resort i jak zostało wcześniej wspomniane to wspomniana wyzej komisja jest adresatem uwag.

..i jeszcze jedno. Prawo nie zabrania jazdy lewem pasem na wprost przez skrzyżowanie, a wrecz przeciwnie - zezwala na to, jesli znaki drogowe nie mówia inaczej. Ale jesli znajdziesz stosowny zapis prawa o ruchu drogowym zakazujacy takiej jazdy - chetnie zapoznamy sie z nim :)

Re: Mam pytanie odnośnie testu z bazy (28 paź 2017, o 08:08)

kaa_U722316
1. Nie przekręcaj moich słów. Podręcznik jest z 2016. Od tego czasu zdaje się, że prawa fizyki na ziemi nie uległy zmianie.
2."baze konsultowano min ze srodowiskiem medcznym, wiec uznano, że jesli niechcacy polknales termometr rtęciowy i boli cie brzuch (albo po prostu cierpisz na zatrucie) to najlepszym sposobem pozbycia sie powodu zatrucia jess sprowokowanie wymiotów" Raczej jeśli połknęłabym termometr rtęciowy to bym wiedziała. Nie jest to jednak wskazane w wypadku połknięcia substancji żrącej, co zdaża się niestety częściej, niż połknięcie termometru. Co za środowisko medyczne, każe usztywniać ranę ze złamaniem otwartym, zamiast najpierw zabezpieczyć przed dostaniem się bakterii za pomocą opatrunku (żywe pytanie z bazy).