Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (15 gru 2012, o 10:06)

bart
Grzegorz Wójcik pisze:...co z pozostalymi 10 godzinami? :)

i zdajesz i szkola ma zaoszczedzone 10 godzin jazdy instruktora i samochodu ;)

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (16 gru 2012, o 12:48)

ula_U9582
jestem przed egzaminem w sobotę 22 , długo zastanawiałam sie czy dokupić godzin, zdecydowałam sie na 4 godziny ,tak aby pojeździć chociaż raz w tygodniu przed egzaminem, tak dla wprawy.

wybrałam innego instruktora w innej szkole, wrażenia : pierwsze spotkanie masakra , trema, dramatyczne błędy, załamałam się i mam dokupione w sumie 6 godzin, czułam się jak na egzaminie , stres niesamowity, a to dlatego że Pani instr. nic się nie odzywała, musiałam całkowicie polegać na sobie ( widziałam katem oka jej g reakcję jak coś źle zrobiłam) , do tego ten stres, z moim instruktorem wyglądało to inaczej , rozmowy itp, wiedziałam że mogę na niego liczyć jeśli coś źle zrobię, czułam taką pewność.
podsumowując polecam wszystkim dokupienie godzin u innego instruktora tylko troszkę wcześniej przed egzaminem min. tydzień, ponieważ wprowadził u mnie troszkę niepewności i jeszcze mam czas żeby to nadrobić, jeśli byłby to egzamin to dramat

chcę jeszcze dodać że pani instr, wcale nie negowała mojej wcześniejszej nauki, myślę że prawie każdy instruktor musi uczyć podobnie tzn. zasady ruchu drogowego są takie same. może mieć tylko inne metody, techniki.

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (18 gru 2012, o 12:51)

Kadabra
@Ula

niby ciekawa metoda, inny instruktor ale jak sama piszesz troche stresujaca, ja chyba juz wole ze swoim do konca pojezdzic,a ostatnie godziny szczegolnie, zeby sie pozytywnych rzeczy nasluchac, na spokojnie sobie powtorke zrobic

tak to pewnie kazdemu sie wyda ze jeszcze trzeba mase godzin dokupic, moze ten instruktor specjalnie tak cie pokierowal bo tez chce zarobic

no ale oby przynioslo ci to sukces na egzaminie

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (22 gru 2012, o 16:25)

Ula
zdecydowanie mi pomogły te godziny, co do innego instruktora faktyczniemnie troche zestresowała,
zdałam dzis za 1 podejsciem :D ale sie ciesze, ale stres masakra ;)

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (17 cze 2013, o 22:44)

Franz
Ja polecam, sam tak miałem i myślę, że to dobry pomysł. Tak się złożyło, że po raz pierwszy z innym instruktorem. Fajnie się trochę oswoić z samochodem przed egzaminem.

Dobry pomysł to także w końcowej fazie jazd wypad w "nieznane" rejony. Czyli nie jeździć w kółko po tych samych skrzyżowaniach. Sprawdzicie się, jak przejedziecie bezbłędnie, to egzamin pójdzie wam tym bardziej - bo widać, że sobie potraficie poradzić, a nie tylko nauczyć się "tutaj robimy tak, a tutaj inaczej"...

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (7 sty 2015, o 21:43)

reme4
Dominika88 pisze:ja tez mysle ze warto szkolic sie u dwoch instruktorow. Ja zapisalam sie do szkoly w ktorej szkoli kilku instruktorow i czasem jak jak nie pasuja mi godziny u jednego to zapisuje sie do innego.

witam
czy te testy są takie same jak na egzaminie czy może mi ktoś nato odpowiedzieć
dzięki ;)

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (7 sty 2015, o 22:24)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
reme4 pisze:czy te testy są takie same jak na egzaminie czy może mi ktoś nato odpowiedzieć
dzięki ;)

Reme...
po 1 "PWPW oraz właściciel portalu ZdamyTo.pl w ramach umowy o współpracy udostępniają katalog pytań egzaminacyjnych kat. B wyodrębnionych z oficjalnej bazy pytań służących sprawdzaniu kwalifikacji i przeprowadzaniu teoretycznej części egzaminów państwowych na prawo jazdy przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zgodnie z Ustawą o kierujących pojazdami." Masz to opisane tu http://www.zdamyto.com/nowe_testy_prawo_jazdy

po 2 przejrzyj w miare na szybko forum - sporo tu opinii o testach zdamyto

po 3 - od siebie dodam, ze baza zawiera dodatkowo oprócz pytan z licencja PWPW pytania tozsame z tymi ktore mozna spotkac na egzaminie. Łącznie pytan jest ok 2 tyś i baza rośnie.

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (18 maja 2016, o 17:45)

doris1995_U521872
Zastanawiałam się, czy dokupić sobie godzinę lub dwie przed egzaminem, bo miałam trochę obawy, jak to będzie wsiąść do auta po przerwie. Jednak w końcu postanowiłam pójść na żywioł, bez żadnych powtórek za kierownicą. Ostatnie dwie jazdy w szkole miałam z innym instruktorem (bardzo polecam taki zabieg!), dzięki czemu na egzaminie tylko lekko się stresowałam (inny samochód i inna osoba w ogóle nie były czynnikami stresowymi, jedynie sytuacja - bo to egzamin w końcu). Za moją decyzją o niedokupowaniu jazd zadecydowało to, że na kursie czułam się pewnie i dobrze za kierownicą oraz to, że dwóch instruktorów powiedziało mi, że jest ok. A egzamin zdany bezbłędnie za pierwszym razem. Także jeśli ktoś czuje się dobrze za kierownicą, ale ma podobne rozterki co ja - da się spokojnie po 30 godzinach kursu. :D

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (15 gru 2016, o 10:25)

Rafani_U625664
Ja dokupiłam i była to jedna z moich najlepszych decyzji życiowych! Instruktor zabrał mnie dokładnie w te miejsca gdzie zabrał mnie egzaminator 2 h później :D Z instruktorem robiłam tam masakryczne błędy (chyba wtedy wyszedł mój stres), a na egzaminie już zero błędów :) W ogóle to sobie na lajcie podjechałam pod MORD sama, 15 minut przed wyznaczonym czasem. Dzieki temu miałam naprawdę spokojny egzamin i potrafiłam się skupić na 100%.

Re: Czy dokupić jazdy na dzień egzaminu? (10 sie 2017, o 04:32)

Atommyt_U756934
Witam ja osobiście wróciłem do tematu prawa jazdy po około 8 latach przerwy od ukończenia kursu 1 egzamin 8 lat temu oblany na teorii, teraz wykupiłem 27 godzin jazd bo przez 8 lat 0 prowadzenia samochodu :lol:. We wtorek miałem egzamin o godzinie 8:50 ale mimo wszystko wziąłem ostatnie godziny jazd na ten dzień od godziny 6 rano i przyznam szczerze że to była makabra bo popełniałem tyle błędów co nigdy ale przydało się bo pozwoliło mi to nie myśleć o egzaminie i opanować stres ponieważ musiałem się skupić na prowadzeniu samochodu i efekt jest taki że zdałem egzamin za pierwszym podejściem po 8 latach pomimo tego że egzaminator próbował mnie wyprowadzić z równowagi jeszcze zanim wsiadłem do auta ale to już inna historia ale podsumowanie jest takie że to ja wysiadłem z auta uśmiechnięty i zadowolony a egzaminator zdenerwowany na tyle że nawet nie odpowiedział na moje: dziękuję i do widzenia :lol: :lol: :lol: :lol: chciał mnie uwalić na praktycznym ale nie miał za co i chyba z tego powodu tak się biedaczysko :lol: zdenerwował . Moja rada nie zwracajcie uwagi na zachowanie egzaminatora bo może was próbować wyprowadzić z równowagi więc skupcie się maksymalnie na prowadzeniu auta i róbcie swoje a będzie wszystko w porządku i nawet jeśli popełnicie jakiś drobny błąd starajcie się go nie powtórzyć bo za pojedynczy błąd nie może was uwalić ale jeśli 2 razy powtórzy się ten sam błąd to jak najbardziej ja popełniłem na egzaminie 4 błędy ale wszystkie po jednym razie i musiał dać wynik pozytywny, więc tylko spokój może nas uratować jako egzaminowanych ;) . Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia a następnie szerokości :D