ZODR Koszalin -ograniczenie prędkości za dworcem PKS (14 sie 2016, o 08:12)

Eliza_U534972
Witam,

Chciałabym sie zapytać jak uczą Was instruktorzy ponieważ ja jeżdżąc u dwóch innych usłyszałam 2 inne opinie . Mianowicie chodzi mi o miejsce za dworcem PKS Kochalin wjeżdzając pod tunel jest ograniczenie prędkości bodajże do 20 km ( tego nie jestem pewna ) i tu moje zapytanie przejeżdżając przez tunel po prawej stronie mam zjazd a wiec skrzyżowanie które na logikę odwołuje ograniczenie prędkości . Jednakże jeden z instruktorów uparł sie iż jako uczestnik ruchu muszę zwracać uwagę jakie drogi znajdują sie na mojej trasie . I ze tam jest droga wew tak wiec nie jest to skrzyżowanie i nie odwołuje znaku ograniczenia prędkości . Natomiast drugi instruktor twierdzi ze jadąc na wprost nie jestem w stanie ocenić jaka to jest droga i mam to traktować jak skrzyżowanie a wiec można mi za nim przyspieszyć . Z tad moje watpliwości . Rzeczywiscie po wjeździe w uliczkę okazuje sie ze jest to droga wew ale jadąc na wprost nigdy bym tego nie zauważyła . Jak zachowujecie sie w tym miejscu ? Wiem ze często jest to trasa egzaminacyjna . Proszę o odpowiedzi i Z góry dziękuje za rozchwianie moich watpliwości

Re: ZODR Koszalin -ograniczenie prędkości za dworcem PKS (15 sie 2016, o 10:03)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
No niestety takie "kwiatki" zdarzają się. Np ograniczenie prędkości na danym odcinku jezdni obowiązuje tylko w jednym kierunku :)

Ale wracajac do Twoich wątpliwości:

1. Czym jest skrzyżowanie - zg z art 2.10 prd:
skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich
połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie
przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia,
połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą
dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;

2. Czy przed tą "drogą" o ktorej piszesz stoi jakis znak ustalający pierwszenstwo przejazdy? Jesli tak - wlot tej drogi jest skrzyżowaniem :/

3. ...z drugiej strony faktycznie, nie tobie jest okreslac czy mijana droga jest droga twarda i czy przypadkiem to nie wlot drogi wewnetrznej.

4. Jest jeszcze "kant medalu" - cos mi mowi ze tym z prawej pierwszeństwa nie ustępujesz. Więc jesli jeden instruktor mowi ze: tak - to skrzyzowanie i za nim 20-tki juz nie ma to jednoczesnie taka sytuacja zobowiazuje Cie do ustapienia pierwszeństwa nadjezdzającym z prawej strony :)

Szerokosci :)

Re: ZODR Koszalin -ograniczenie prędkości za dworcem PKS (18 sie 2016, o 10:56)

Eliza_U534972
Witam ,

Dziekuje serdecznie za odpowiedz -przejeżdżając tunel nie mam juz żadnych znaków ,pierwszeństwa nie ustępuje ponieważ jadę na wprost . Oni ustępują mi pierwszeństwo ponieważ wyjeżdżają z drogi wew . Tak wiec juz sie zgubiłam jak dla mnie jest to skrzyżowanie i odwołuje ograniczenie ale pewności nadal niemam.dołączyłabym chętnie zdjecia ale nie potrafię :(

Re: ZODR Koszalin -ograniczenie prędkości za dworcem PKS (18 sie 2016, o 11:29)

Eliza_U534972
Tak analizując to ze zdjęciami to chyba nie jest to skrzyżowanie
1) brak znaków
2) nie ustępuje pierszenstwa mimo iż mam ich z prawej
3) wiem ze jest to droga wew bo tam Extra wjechałam
A wiec muszę do kolejnego 3 skrzyżowania jechać z ograniczeniem ponieważ 2 skrzyżowanie a raczej zjazd jest identyczne .
Mam nadzieje ze sie nie mylę :D

Re: ZODR Koszalin -ograniczenie prędkości za dworcem PKS (20 sie 2016, o 22:00)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Jesli twoja droga laczy sie z droga wewnetrzna - to nie jest skrzyzowanie i ograniczenie obowiazuje nadal (za miejscem polaczenia twojej drogi z droga wewnetrzna)

:)