Zawracanie i parkowanie - korekty (17 lip 2018, o 20:13)

Adrian_U846572
Witam,
Mam kilka pytań które nie dają mi spokoju.
1. Czy mogę wykorzystać/wykonać jakąkolwiek korekte podczas gdy źle wykonywuje zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury(np.brama/wjazd tyłem-szansa na zderzenie z bramą) i jedyną deską ratunku jest owa korekta - i jak to wygląda z kierunkowskazami?
2. Podczas ww.manewru oraz parkowania muszę każdy swój ruch czy to w lewo czy to w prawo podczas korekty zasygnalizować to kierunkowskazami?
3. Podczas gdy jakiś samochód nie jest zaparkowany w liniach(nie moge wykorzystac w pełni miejsca do parkowania) a egzaminator każe mi zaparkować w pierwszym wolnym miejscu za tym samochodem muszę wybrać kolejne miejsce gdzie mogę "w pełni" zaparkować czy będzie to potraktowane jako błąd?
4. Gdy samochód poprzedzający ma załączone światła awaryjne a jadę drogą o liniach ciągłych mogę go swobodnie ominąć bez uprzedzenia tym egzaminatora(najechanie na linie ciągłą)?

Re: Zawracanie i parkowanie - korekty (21 lip 2018, o 14:12)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Adrian_U846572 pisze:Witam,
Mam kilka pytań które nie dają mi spokoju.
1. Czy mogę wykorzystać/wykonać jakąkolwiek korekte podczas gdy źle wykonywuje zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury(np.brama/wjazd tyłem-szansa na zderzenie z bramą) i jedyną deską ratunku jest owa korekta - i jak to wygląda z kierunkowskazami?
2. Podczas ww.manewru oraz parkowania muszę każdy swój ruch czy to w lewo czy to w prawo podczas korekty zasygnalizować to kierunkowskazami?
3. Podczas gdy jakiś samochód nie jest zaparkowany w liniach(nie moge wykorzystac w pełni miejsca do parkowania) a egzaminator każe mi zaparkować w pierwszym wolnym miejscu za tym samochodem muszę wybrać kolejne miejsce gdzie mogę "w pełni" zaparkować czy będzie to potraktowane jako błąd?
4. Gdy samochód poprzedzający ma załączone światła awaryjne a jadę drogą o liniach ciągłych mogę go swobodnie ominąć bez uprzedzenia tym egzaminatora(najechanie na linie ciągłą)?

1. Możesz robić korektę, natomiast terzeba pamiętać, że twoje zachowanie nie moze powodowac trudniania w ruchu ani powodowac jego zagrozenie. Kierunkowskazy - oczywiscie nalezy wlączać, zgodnie z kierunkiem zamierzanej jazdy do przodu jak i do tyłu.

2. Tak. Przecież to zmiana kierunku jazdy

3. Należy stosować się do znaków drogowych w tym i poziomych. Jeśli ktoś zaparkował nieprawidłowo wykorzystując jednocześnie dwa miejsca parkingowe - nie należy kopiować jego błędu. Kiedy egzaminator nie zaliczy parkowania? http://wordzamosc.ministerstwonaukijazd ... arkowania/

4. Więc czy mamy stać dopóty dopóki pojazd przed Tobą nie zostanie usunięty? Oczywiście należy go usunąć. Właśnie dlatego ma włączone awaryjne aby wykonać taki manewr. Jak oceniają egzaminatorzy? http://ministerstwonaukijazdy.pl/nowe-z ... minatorzy/