EGZAMIN TEORETYCZNY (25 lip 2017, o 17:02)

Daria_U728879
Witam, mam pytanie odnośnie egzaminu teoretycznego. Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto potrafi mi pomóc. Rok temu zaczęłam kurs podstawowy kategorii B - teoretyczny i praktyczny, wyjeździłam 15 godzin. Miałam roczną przerwę ze względu na maturę i pracę, po roku postanowiłam podejść do teorii, zanim wsiądę za kierownicę, żeby skupić się tylko na jeździe. Niestety właściciel szkoły jazdy do której uczęszczałam, nie chciał udostępnić mi mojego numeru PKK, ponieważ według niego jest to zabronione w przepisach, musiałabym wrócić do jazdy, żeby podejść do egzaminu. Wydało mi się to dziwne, ponieważ znam wiele osób, które na własną rękę podchodziły do egzaminu teoretycznego. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i udałam się do wydziału komunikacji w celu uzyskania numeru PKK, przedstawiłam paniom moją sytuację i stwierdziły, że mam prawo podejść do egzaminu ilekroć zechcę, więc udostępniły mi numer PKK i szczęśliwie zdałam za pierwszym razem. Po fakcie, chcąc wrócić do jazdy, przedstawiłam sytuację instruktorowi, który stwierdził, że zrobiłam to eksternistycznie i niezgodnie z prawem. Dziś dzwoniłam do instruktora, jest umówiony z paniami z wydziału komunikacji i będzie wiedział na czym stoję. Czy ktoś jest w stanie podać mi przepisy mówiące o tym, ze nie powinnam podjąć takich działań? Czy jest możliwość, że będę musiała podejść do egzaminu jeszcze raz? Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Re: EGZAMIN TEORETYCZNY (26 lip 2017, o 08:53)

mati1234_U714339
Te osoby, które znasz że podchodziły do egzaminu teoretycznego po samodzielnej nauce - nie zapisały się do OSK na pełen kurs.
Aktualnie mozna uczyć się samemu, iść do WORD ze swoim PKK, zdac teorię, a dopiero później zapisać się na jazdy w OSK.

Jeżeli zapisałaś się na kurs wcześniej - jesteś zdana na instruktora - egzaminuje Cie wewnętrznie i "uwalnia PKK".

Re: EGZAMIN TEORETYCZNY (27 lip 2017, o 22:17)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Daria_U728879 pisze:Witam, mam pytanie odnośnie egzaminu teoretycznego. Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto potrafi mi pomóc. Rok temu zaczęłam kurs podstawowy kategorii B - teoretyczny i praktyczny, wyjeździłam 15 godzin. Miałam roczną przerwę ze względu na maturę i pracę, po roku postanowiłam podejść do teorii, zanim wsiądę za kierownicę, żeby skupić się tylko na jeździe. Niestety właściciel szkoły jazdy do której uczęszczałam, nie chciał udostępnić mi mojego numeru PKK, ponieważ według niego jest to zabronione w przepisach, musiałabym wrócić do jazdy, żeby podejść do egzaminu. Wydało mi się to dziwne, ponieważ znam wiele osób, które na własną rękę podchodziły do egzaminu teoretycznego. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i udałam się do wydziału komunikacji w celu uzyskania numeru PKK, przedstawiłam paniom moją sytuację i stwierdziły, że mam prawo podejść do egzaminu ilekroć zechcę, więc udostępniły mi numer PKK i szczęśliwie zdałam za pierwszym razem. Po fakcie, chcąc wrócić do jazdy, przedstawiłam sytuację instruktorowi, który stwierdził, że zrobiłam to eksternistycznie i niezgodnie z prawem. Dziś dzwoniłam do instruktora, jest umówiony z paniami z wydziału komunikacji i będzie wiedział na czym stoję. Czy ktoś jest w stanie podać mi przepisy mówiące o tym, ze nie powinnam podjąć takich działań? Czy jest możliwość, że będę musiała podejść do egzaminu jeszcze raz? Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Daria
Rozpoczelas juz szkolenie w OSK - wlasnie trybem teoria-praktyka wiec tym trybem musisz szkolenie ukonczyc. Fakt, istnieje mozliwosc samodzielnego przygotowywania sie do teorii i zdania egzaminu teoretycznego, ale ty jestes formalnie "przypisana" do formy tradycyjnej kursu nauki jazdy - a więc teoria i praktyka w OSK

Wlasciciel Twojego OSK najwyrazniej boi sie utraty nieswiadomego klienta - trudno abys znala wszystkie przepisy- i nie chce uwolnic Twojego PKK.
- NIE MA ON PRAWA zatrzymywac cie w swoim OSK
- NIE MA PRAWA odmowic uwolnienia twojego PKK
- szkole nauki jazdy mozesz zmienic w dowolnym momencie szkolenia
- OSK z ktorego przenosisz sie MUSI wydac ci karte przeprowadzonych zajec wypelniona tak jak te zajecia odbylas. dalsze szkolenie prowadzone jest juz w nowej szkole z wykorzystaniem twojej dotychczasowej karty. Przepisy szczegolowo okreslaja jak nalezy to zrobic i wlasciciel Twojego OSK doskonale o tym wie
- Twoj dotychczasowy OSK musi uwolnic Twoj PKK
- ...i oddac nadplacona i niewykorzystaną kwotę, którą wniosłaś

Rady:
Powiedz ze zloszysz skargę do wydziału komunikacji- to organ nadzorujący nauki jazdy. Za taki numer mogą mu nawet odebrać uprawnienia - o czym on także doskonale wie
Jeśli to nie poskutkuje - idź naprawdę do wydziału komunikacji i złóż oficjalną skargę - możesz to zrobić ustnie.
Daj znac jak poszlo

Re: EGZAMIN TEORETYCZNY (27 lip 2017, o 22:18)

Awatar użytkownika
Grzegorz Wójcik_U1287
Grzegorz Wójcik_U1287 pisze:
Daria_U728879 pisze:Witam, mam pytanie odnośnie egzaminu teoretycznego. Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto potrafi mi pomóc. Rok temu zaczęłam kurs podstawowy kategorii B - teoretyczny i praktyczny, wyjeździłam 15 godzin. Miałam roczną przerwę ze względu na maturę i pracę, po roku postanowiłam podejść do teorii, zanim wsiądę za kierownicę, żeby skupić się tylko na jeździe. Niestety właściciel szkoły jazdy do której uczęszczałam, nie chciał udostępnić mi mojego numeru PKK, ponieważ według niego jest to zabronione w przepisach, musiałabym wrócić do jazdy, żeby podejść do egzaminu. Wydało mi się to dziwne, ponieważ znam wiele osób, które na własną rękę podchodziły do egzaminu teoretycznego. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i udałam się do wydziału komunikacji w celu uzyskania numeru PKK, przedstawiłam paniom moją sytuację i stwierdziły, że mam prawo podejść do egzaminu ilekroć zechcę, więc udostępniły mi numer PKK i szczęśliwie zdałam za pierwszym razem. Po fakcie, chcąc wrócić do jazdy, przedstawiłam sytuację instruktorowi, który stwierdził, że zrobiłam to eksternistycznie i niezgodnie z prawem. Dziś dzwoniłam do instruktora, jest umówiony z paniami z wydziału komunikacji i będzie wiedział na czym stoję. Czy ktoś jest w stanie podać mi przepisy mówiące o tym, ze nie powinnam podjąć takich działań? Czy jest możliwość, że będę musiała podejść do egzaminu jeszcze raz? Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Daria
Rozpoczelas juz szkolenie w OSK - wlasnie trybem teoria-praktyka wiec tym trybem musisz szkolenie ukonczyc. Fakt, istnieje mozliwosc samodzielnego przygotowywania sie do teorii i zdania egzaminu teoretycznego, ale ty jestes formalnie "przypisana" do formy tradycyjnej kursu nauki jazdy - a więc teoria i praktyka w OSK

Wlasciciel Twojego OSK najwyrazniej boi sie utraty nieswiadomego klienta - trudno abys znala wszystkie przepisy- i nie chce uwolnic Twojego PKK.
- NIE MA ON PRAWA zatrzymywac cie w swoim OSK
- NIE MA PRAWA odmowic uwolnienia twojego PKK
- szkole nauki jazdy mozesz zmienic w dowolnym momencie szkolenia, nawet przed egzaminem wewnetrznym
- OSK z ktorego przenosisz sie MUSI wydac ci karte przeprowadzonych zajec wypelniona tak jak te zajecia odbylas. dalsze szkolenie prowadzone jest juz w nowej szkole z wykorzystaniem twojej dotychczasowej karty. Przepisy szczegolowo okreslaja jak nalezy to zrobic i wlasciciel Twojego OSK doskonale o tym wie
- Twoj dotychczasowy OSK musi uwolnic Twoj PKK
- ...i oddac nadplacona i niewykorzystaną kwotę, którą wniosłaś

Rady:
Powiedz ze zloszysz skargę do wydziału komunikacji- to organ nadzorujący nauki jazdy. Za taki numer mogą mu nawet odebrać uprawnienia - o czym on także doskonale wie
Jeśli to nie poskutkuje - idź naprawdę do wydziału komunikacji i złóż oficjalną skargę - możesz to zrobić ustnie.
Daj znac jak poszlo