Prawo Jazdy a brak zameldowania (30 cze 2013, o 20:24)

Laxtexteseteptren
Witam serdecznie, wiele osób ma ten problem bo przewertowałem forum ale każdy jak by odmienne zdanie lub inny problem dlatego opiszę tutaj swój i chciał bym uzyskać aktualne informację i pomoc.

Więc tak, jedyną moją drogą ratunku na utrzymanie rodziny to zrobienie prawa jazdy aby dostać pracę, dlatego to dla mnie tak ważne.

Prawo jazdy zacząłem robić na początku czerwca, choć w dokumentacji widnieje jeszcze z grudnia 2012 roku czyli przed zmianami, tak też wystawione mam badania lekarskie i to by uniknąć karty kursanta, którą teraz trzeba dostać aby udać się na egzamin tak mi doradzono, zapłaciłem i tak mam zrobione...

Ale czy to prawda czy rzeczywiście to z przed 19 stycznia coś mi daje ?

Dodatkowo w roku 2013 zostałem wymeldowany w lutym, obecnie mój dowód nie jest ważny mieszkałem w Gdańsku i też na dowodzie, którego jeszcze nie wymieniłem mam wpisany adres zameldowania teraz zamieszkuje okolice Przemyśla.

Teraz pytania...

Czy z takim dowodem mogę odebrać prawo jazdy jeśli zdam w Przemyślu?
Czy muszę zmienić dowód lub mieć jakieś zameldowanie, bo z nim jest problem, ponieważ nie mam jak i nie mam gdzie...

Czy osobiście muszę stawić się w gdańsku o odebranie dokumentu prawa jazdy>

W karcie kursanta i w dokumentach mam wpisany adres zameldowania bo według dokumentów on był ważny ale w lutym 2013 roku zmieniła się sytuacja i dowód nie jest ważny...

Co mam zrobić gdzie się udać, ponieważ to dla mnie jedyne wyjście z sytuacji, wiem że muszę czekać na dokument i w pierw zdać prawo jazdy... ale to nastąpi prędzej czy później ale muszę posiadać wiedzę na zaś co z tym zrobić...

Proszę o pomoc

Re: Prawo Jazdy a brak zameldowania (30 cze 2013, o 21:45)

Franz
Laxtexteseteptren pisze:Prawo jazdy zacząłem robić na początku czerwca, choć w dokumentacji widnieje jeszcze z grudnia 2012 roku czyli przed zmianami, tak też wystawione mam badania lekarskie i to by uniknąć karty kursanta, którą teraz trzeba dostać aby udać się na egzamin tak mi doradzono, zapłaciłem i tak mam zrobione...

Ale czy to prawda czy rzeczywiście to z przed 19 stycznia coś mi daje ?

Raczej nic Ci nie daje. Kurs robiłem kilka lat temu, po niezdanych egzaminach zrobiłem sobie przerwę i teraz normalnie powiedzieli mi, że muszę wyrobić Profil kandydata na kierowcę i zapisać się na egzamin (już na nowych zasadach).

Prawo jazdy wydaje prezydent miasta, starosta, wójt w mieście wg miejsca zameldowania, więc jeśli takowego nie posiadasz, to możesz mieć spory problem. Inna sprawa, a aby zapisać się na egzamin, też musisz mieć dowód tożsamości (ważny), bo pewnie inaczej nie wyznaczą Ci terminu. No i na samym egzaminie trzeba posiadać dowód przy sobie.
Myślę, że zdecydowanie łatwiej będzie załatwić sobie najpierw miejsce zameldowania, choćby tymczasowego.
A najlepiej zadzwoń albo przejedź się do WORD-u w Twojej okolicy, ew. do wydziału komunikacji w Twoim mieście, oni muszą udzielić Ci informacji na ten temat. I nie musisz za to płacić, więc się nie martw.

Re: Prawo Jazdy a brak zameldowania (30 cze 2013, o 22:06)

Laxtexteseteptren
Dziękuję za szybką odpowiedź, z tego co wyczytałem w sieci, nie potrzebne jest miejsce zameldowania by dostać prawo jazdy, wystarczy miejsce zamieszkania. Tak mówi jakaś ustawa, tylko niektóre osoby w okienkach mają zacofane myślenie i trzeba nim o tym przypomnieć, ale nie jestem pewny dlatego szukam u was Państwa upewnienia mnie w tym wszystkim.

Nie wybierałem karty kursanta ponieważ właśnie że mam badania i zaczęty kurs z 2012 roku z przed zmian robię prawko po staremu ale na nowych testach...

Zostałem wymeldowany, ale dowód mam nie naruszony... i ważny do 2017 roku, tylko w urzędzie gdzie mieszkam wymeldowałem się...

Byłem już 2 raz na teorii państwowej i nie zdałem w pierw 1 pkt drugi raz aż 6 pkt ;/

Ale zostałem dopuszczony

Więc jak to naprawdę jest? prawo jazdy to moja jedyna szansa by utrzymać rodzinę...

Re: Prawo Jazdy a brak zameldowania (30 cze 2013, o 22:21)

Franz
No to ja tam nie wiem, nie znam się. Z tego co piszesz wszystko jest w porządku. Nie będę Cię wprowadzał w błąd.
Tylko zastanawia mnie, jaki będziesz miał wpisany adres na prawku, skoro oficjalnie nie masz żadnego adresu zameldowania... aż sam jestem ciekaw, co się wydarzy.

W każdym razie powodzenia na egzaminie.

Re: Prawo Jazdy a brak zameldowania (30 cze 2013, o 22:35)

Laxtexteseteptren
Właśnie wyczytałem że muszę mieć wpisany adres zamieszkania, gdzie przebywam to wystarczy.

Ale inni piszą że nie mają nic wpisane...

kurcze mam nadzieje że mi ktoś odpisze w rzeczywistości jak to jest tak łopatologicznie :D

Re: Prawo Jazdy a brak zameldowania (2 lip 2013, o 12:01)

Laxtexteseteptren
Proszę o pomoc!

Re: Prawo Jazdy a brak zameldowania (10 cze 2017, o 11:46)

beniusiek_U739294
Moi mili państwo musze sie was poradzic poniewaz zaczalem robic prawo jazdy juz mam zdane itp w urzedzie miasta bylem po numer PKK czy jakos tak nie mam meldunku nigdzie od bardzo dawna i ten oto numer wydano mi na podstawie umowy najmu lokalu i napisanego oswiadczenia u pani naczelnik wydzialu komunikacji ze naprawde mieszkam pod danym adresie i tu moj problem sie zaczal gdyz chce umiescic oplate za wyrobienie prawa jazdy 100zl 50gr i pani mnie uswiadomila ze prawa jazdy moge nie dostac poniewaz jestem jak to powiedziala osoba bezdomna a newet gdy dostane to po uplywie 30 dni roboczych jesli nie zamelduje sie chociaz na pobyt czasowy to moje prawo jazdy bedzie uniewaznione czy to prawda niewiem co zrobic pomozcie mi :(