Testy na prawo jazdy 2016 – wszystkie pytania udostępnia Ministerstwo.

 

Opisujemy krok po kroku, gdzie na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa udostępnione są za darmo dokładnie wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne na prawo jazdy. Właśnie dokładnie te wszystkie pytania są w testach online na ZdamyTo.pl 

 
 
1. Wejdź na stronę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, klikając w link: http://http://mib.gov.pl  lub jak wolisz wpisując w Google: Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa 
 
 
 
 

2. Na stronie Ministerstwa wybierz zakładkę Prawo jazdy i kliknij w nią. Znajdziesz się na podstronie dotyczącej prawa jazdy: http://mib.gov.pl/2-5660348e3662c.htm  

 

3. Będąc na podstronie: http://http://mib.gov.pl/2-5660348e3662c.htm zjedź na sam dół tej podstrony. Oficjalne pytania udostępnione są w podziale na 5 części, aby rozpocząć przeglądanie pytań należy kliknąć wybraną część. 

Ministerstwo udostępnia oficjalne pytania nie podając prawidłowych odpowiedzi, ani nie dzieli ich na poszczególne kategorie, ciężko jest więc na stronie ministerstwa uczyć się lub sprawdzać swoją wiedzę. 

Pamiętaj, dokładnie te same pytania co do jednego które możesz spotkać na egzaminie są na zdamyto.com w naszych testach na prawo jazdy online. Kliknij zakładkę TESTY B na górze tej strony. 
 
 

Na podstawie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz. I z 2015 roku, poz. 155 ze zm.) Pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Co dokładnie dla Kursantów znaczy powyższy przepis? Tylko tyle i aż tyle, że dokładnie wszystkie pytania jakie są na egzaminach państwowych w Polsce są dziś jawne i właśnie te pytania znajdują się w naszych testach online. Wystarczy uczyć się według działów tematycznych korzystając z nauka działami. 

 

 

 

Znaki i sygnały drogowe

Zasady ruchu drogowego

Manewry i technika jazdy

Obsługa samochodu

Bezpieczeństwo na drodze

Tylko dla motocyklistów

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka